موج

تولیت معظم آستان مقدس حضرت شاهچراغ در دیدار با استاندار فارس:

تولیت معظم آستان مقدس حضرت شاهچراغ در دیدار با استاندار جدید فارس گفت: برای جبران عقب ماندگی های استان فارس تلاش شود.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، آیت الله سید علی اصغر دستغیب تولیت معظم آستان مقدس حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ(ع) ضمن تبریک به استاندار جدید فارس و آرزوی توفیق برای ایشان در خدمت رسانی هرچه بهتر به شهروندان، تأکید کرد: برای جبران عقب ماندگی های استان فارس تلاش شود.

نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری گفت: در مسئولیت ها به سه مساله مهم باید توجه کنیم. مساله ‎اول بحث پایبندی نسبت به نظام و انقلاب اسلامی و حفظ ارزشهای آن است که بسیار حائز اهمیت است. امام علی علیه السلام در عبارات مهمی در نهج البلاغه می فرمایند:

اللَّهُمَّ إِنَّکَ تَعْلَمُ أَنَّهُ لَمْ یَکُنِ الَّذِی کَانَ مِنَّا مُنَافَسَةً فِی سُلْطَانٍ وَ لَا الْتِمَاسَ شَیْءٍ مِنْ فُضُولِ الْحُطَامِ، وَ لَکِنْ لِنَرِدَ الْمَعَالِمَ مِنْ دِینِکَ وَ نُظْهِرَ الْإِصْلَاحَ فِی بِلَادِکَ، فَیَأْمَنَ الْمَظْلُومُونَ مِنْ عِبَادِکَ وَ تُقَامَ الْمُعَطَّلَةُ مِنْ حُدُودِک. (1)

وی تصریح کرد: این همان مسئله ارزش هاست و به معنای همین تابلوهای راهنما است که علامت می زند انسان از کدام طرف باید برود. فرهنگ سازی، عامل عمده ترقی و تعالی و پیشرفت و حل مشکلات است.

‎آیت الله دستغیب ادامه داد: نباید فکر کنیم مسائل فرهنگی مسئول خاصی دارد و جزو حیطه کار ما نیست. درست است که مسئولیت هر کسی به خودش احاله شده، اما همه باید در تعالی فرهنگی جامعه نقش داشته باشند؛ مخصوصا مسئولین طراز اول و کسانی که راس امور به آنان سپرده می شود.

‎مسئول حوزه علمیه رضویه شیراز ادامه داد: مسئله دوم در مسئولیت ها، مسئله امامت و رهبری است و وجدان همه ما گواه است قوام این نظام و این تشکیلات به برکت وجود امام(ره) و رهبری(مدظله) و جایگاه والای ولایت فقیه است. سی سال است که مقام معظم رهبری(مدظله) در هر موضوعی با راهنمایی ها و ارشاداتشان ورود پیدا کردند، اگر ملت و دولت به آن در کارشان عمل کردند، موفق بودند.

‎وی افزود: مسئله سوم در مسئولیت ها، مردم هستند، همه بایستی در جهت منافع مردم حرکت کنیم و اساس آن هم مهر و محبت نسبت به این مردم است که در این چهل سال شاهدش هستیم. حضرت امیرالمومنین(علیه السلام) خطاب به مالک می فرماید دلت را مملو از مهر و محبت به مردم کن؛ این خطاب به ما و همه کسانی است که مسئولیت دارند علتش این است که مردم یا برادر تو هستند یا هم نوع. این علاقه نشات گرفته از علاقه های شهوانی انسان نیست. ‎گاهی انسان نسبت به کسانی که از آن ها انتظارات و توقعاتی دارد برای منافع شخصی خودش علاقه پیدا می کند که این علاقه گرگ به گوسفند است . علاقه مدنظر آن علاقه ای است که مسئولین نظام به مردم دارند و برخاسته از درون آنان است، چرا که مسئولین از همین مردم هستند.

‎رئیس جامعه روحانیت شیراز اظهار امیدواری کرد: آغاز مسئولیت استاندار جدید فارس برای مردم، توام با خیر و برکت باشد و تاکید کردند: برای جبران عقب ماندگی های استان فارس، تلاش شود. وضعیت و شرایط به شکلی است که در حال حاضر باید سریعتر حرکت کنیم و با هر تفکری دست به دست هم دهیم. وقتی انسان قصدش خدمت است فکرش محدود و محصور در بحث های سیاسی نمی شود. همه باید اهتمام بورزند و خدمت کنند.

‎نماینده مردم فارس در خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: اینکه کسی بخواهد کسی را تضعیف کند و متقابلا دیگری جبهه گیری کند، این علاوه بر دوری از سیره و قرآن و اسلام و روایات، سبُک عقلی است، لذا اگر بخواهیم موفق باشیم باید همه دست به دست هم دهیم و با همیاری و کمک، اِن شاءَالله در رده های مختلف موفق عمل کنیم.

‎تولیت معظم آستان مقدس شاهچراغ افزود: مردم امتحان خود را خوب پس داده اند؛ حق شناس، پایبند، علاقه مند و قدر شناس هستند و امیدواریم همچون گذشته مسئولان را یاری دهند تا در این مقطع حساس پیشرفت و تعالی و ترقی استان فارس را شاهد باشیم.

‎وی گفت: پرداختن به بحث حرم سوم و بقاع متبرکه در دوره استاندار سابق خیلی امیدوارکننده بود و تداوم آن موضوعات با محتوای بالاتر و با کیفیت تر در آغاز خدمت جنابعالی را آرزومندیم. آستان مقدس حضرت شاهچراغ علیه السلام نیز آماده هر نوع همکاری است. یکی از راههای ارائه خدمت به مردم توجه به صنعت ارزشمند گردشگری است و در شیراز گردشگری یک ویژگی روحی دارد و آن روح زیارت است که در مردم ایجاد معنویت می کند. و لذا باید به گردشگری مذهبی در این شهر توجه ویژه شود.

استاندار جدید فارس نیز در این دیدار ضمن تشریح برنامه های استانداری، اظهار کرد: خود را سرباز ولایت و تلاشگر در جهت ترویج و حفظ شعائر اسلامی می دانم.

وی گفت: وقتی برای جناح بندی و سیاسی بازی وجود ندارند، باید با خدمت و تلاش بتوانیم حل مشکلات را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

‎رحیمی پیرامون طرح توسعه حرم مطهر اظهار کرد: در مورد این طرح جلسه ای خواهیم داشت و تلاش می کنیم هرچه سریعتر اقداماتی در این زمینه صورت بگیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها