موج

فرماندار آستارا:

فرماندار آستارا گفت: اهالی فرهنگ و هنر آستارا با تولید آثار فاخر فرهنگی و هنری از هویت فرهنگی کشور پاسداری و حراست می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، یونس رنجکش، فرماندار آستارا در همایش تجلیل از خادمان و فعالان حوزه فرهنگ و هنر این شهر، با بیان اینکه مردم آستارا مرزبانان هویت فرهنگی کشور هستند، تصریح کرد: اهالی فرهنگ و هنر آستارا با تولید آثار فاخر فرهنگی و هنری از هویت فرهنگی کشور پاسداری و حراست می‌کنند.

یونس رنجکش با اشاره به اینکه امروز به بهانه تجلیل از فعالان و خادمان فرهنگ و هنر شهرستان آستارا دورهم جمع شده‌ایم، اظهار کرد: شهرستان آستارا در عرصه فرهنگ و هنر افرادی زیادی را تقدیم جامعه کرده است.

وی با بیان اینکه در شهرستان آستارا ظرفیت‌های بالقوه‌ای در حوزه فرهنگ و هنر وجود دارد، اظهار کرد: باید از این ظرفیت بهره لازم را برد و کسانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند حمایت ویژه شود.

فرماندار آستارا با اشاره به اینکه سالن مجتمع فرهنگی هنری آستارا زیبننده مردم این شهرستان نیست، افزود: مجتمع فرهنگی هنری آستارا با کمبودهایی روبرو است که باید برطرف شود.

رنجکش با بیان اینکه در سال گذشته یک ‌میلیارد تومان برای تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری آستارا در نظر گرفته شد، افزود: از این اعتبار در سال گذشته ۲۰۰ میلیون تومان تخصیص یافت.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری ۷۰۰ میلیون تومان برای تکمیل این مجتمع کنار گذاشته شده است، گفت: معلوم نیست از این میزان اعتبار در نظر گرفته شده چه مبلغی اختصاص پیدا کند.

اجرای موسیقی سنتی، شعر خوانی «اکبر اکسیر» پدر شعر فرانوی ایران، پخش کلیپ از عملکرد ٩ ماهه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا و تجلیل از ۱۵ خادم و فعال فرهنگ و هنر این شهرستان از دیگر بخشهای این همایش بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها