موج

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان :

برپایی نمایشگاه خانگی در هر استان و شهری می تواند اعضای خانواده را در افزایش توانمندی ترغیب و موجب افزایش اعتماد به نفس و کارآفرینی آن ها در تامین اقتصاد خانواده شود و این مهم در راستای همان اقتصاد مقاومتی می تواند باشد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، توصیفیان با بیان اینکه هدف از برگزاری نمایشگاه  مشاغل خانگی معرفی توانمندی های فعالان حوزه صنایع دستی این استان است، افزود: در حال حاضر  بحث ارتقاء و توانمندسازی بانوان خانه‌دار دارای اهمیت خاصی است تا بتوانند برای فروش محصولات تولیدی خود  به بازار وصل شوند که یکی از این راهها بحث نمایشگاه‌های مختلف فصلی و محلی در طول سال است.

وی  با تأکید بر اینکه توسعه مشاغل خانگی در راستای توسعه اشتغال و کارآفرینی در بیشتر کشورهای دنیا به عنوان یک نیاز اساسی مطرح می‌شود،گفت: مشاغل خانگی نقش مهمی در احیای برخی هنرها و صنایع دستی خانگی فراموش شده و جایگاه بانوان در اقتصاد خانواده، توسعه تولید داخلی و افزایش روحیه خودباوری در بانوان دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان تصریح کرد: کسب مهارت‌های لازم در اشتغال خانگی یک نیاز به‌شمار می‌رود و در این راستا مراکز فنی و حرفه‌ای و آموزشی می‌توانند در جهت ارائه آموزش‌های لازم برای بهره‌مندی بهتر از این‌گونه مشاغل موثر باشند.

توصیفیان ضمن تأکید بر وابستگی کمتر به وام‌ها و سرمایه‌های دولتی ابراز کرد: در دولت تدبیر و امید با توجه به نقش اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی، بر فراهم کردن بسترهای لازم جهت ایجاد مشاغل خانگی و نیز کاهش وابستگی‌ها و تلاش برای خودکفایی در زمینه توسعه و پیشرفت و همچنین اهمیت نقش زنان در خانواده به عنوان عاملان پرورش و رشد نیروی کار تأکید بسیار شده است.

وی تأکید کرد: این‌گونه مشاغل فرصتی برای استفاده از ظرفیت تک تک اعضای خانوار به منظور کمک به تامین معیشت، افزایش درآمد، رفع نیاز بنگاه‌های اقتصادی بزرگتر، بهره وری بیشتر از امکانات و ظرفیت منازل مسکونی، افزایش اعتماد به نفساعضای خانواده، انتقال دانش بومی و ایجاد انگیزه در خانواده‌ها برای فراگیری دانش تولید جهت اشتغالزایی است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها