موج

رییس اداره میراث فرهنگی گنبدکاووس اعلام کرد :

مریم آق آتابای در مورد بهبود فرایند تولید و بسته بندی محصولات صنایع دستی درمحل کانون فرهنگی تربیتی شهید رجایی توضیحاتی داد .

به گزارش خبرگزاری موج گلستان ، مریم آق آتابای افزود: مرکز خلاق صنایع دستی با هدف آموزش به فعالان حوزه صنایع دستی و برای بهبود فرایند تولید و بسته بندی محصولات این بخش درمحل کانون فرهنگی تربیتی شهید رجایی این شهرستان راه اندازی می شود.
وی اضافه کرد: هم اکنون سه هزار و 518 هنرمند صنایع دستی در گنبدکاووس فعالیت دارند که راه اندازی مرکز خلاق به کیفیت بخشی تولیدات متناسب با ذائقه بازار کمک می کند.
آق آتابای گفت: فرایند اداری عقد تفاهم نامه میراث فرهنگی با کانون فرهنگی تربیتی شهید رجایی گنبدکاووس درحال انجام است که با نهایی شدن آن، مرکز خلاق صنایع دستی هنرمندان این شهرستان در روزهای آینده راه اندازی و تجهیز می شود.
رییس اداره میراث فرهنگی گنبدکاووس، راه اندازی مرکز تخصصی سفال با توجه به قدمت و ساخت سفال در شهر تاریخی جرجان را از دیگر برنامه های این اداره ذکر کرد و گفت: در کنار این اقدامات، کارگاه تخصصی سوزن دوزی که چندی پیش در این شهرستان راه اندازی شد، تجهیز می شود.
وی گفت: برای اجرای این سه طرح، بودجه لازم پیش بینی شده و انشاالله تا پایان امسال راه اندازی می شود.
آق آتابای به طرح های قابل افتتاح حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ایام دهه پیروزی انقلاب اسلامی نیز اشاره کرد و افزود: دو طرح بوم گردی در روستاهای 'ساری بخش و چای قوشان کوچک' و یک طرح اقامتی درشهر گنبدکاووس با مجموع سرمایه گذاری 20 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت و تنوع اقوام و فرهنگ ها درحوزه صنایع دستی بویژه صنایع دستی قوم ترکمن از شهرستان های بنام در استان گلستان و کشور است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها