موج

با امضای سند راهبردی پژوهشکده فولاد؛

سند راهبردی پژوهشکده فولاد دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان قطب پژوهشی فولاد ایران میان رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان و مدیران عامل شرکت فولاد مبارکه و شرکت فولاد هرمزگان به امضاء رسید.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، در حاشیه نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران، سند راهبردی پژوهشکده فولاد دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان قطب پژوهشی فولاد ایران میان رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان و مدیران عامل شرکت فولاد مبارکه و شرکت فولاد هرمزگان به امضاء رسید.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به جایگاه برجسته این دانشگاه در پژوهش های حوزه فولاد کشورگفت: این دانشگاه با پشتوانه عظیم استادان و پژوهشگران برجسته و توانمند این عرصه و کسب رتبه اول کشور در علم مواد، همکاری مؤثری را با صنایع فولادی کشورآغاز نموده است.

دکتر محمدجواد امیدی افزود: بر این اساس و مطابق با مأموریت جدید پژوهشکده فولاد دانشگاه صنعتی اصفهان، این پژوهشکده با مشارکت هلدینگ شرکت فولاد مبارکه شامل فولاد مبارکه اصفهان و فولاد هرمزگان، مأموریت ارتقا پایداری صنعت فولاد در سطح ملی و منطقه ای را در دستور کار قرار داده که در انجام این مهم، نوآوری و تجاری سازی پژوهش های تقاضامحور، آینده محور و خلاقانه مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

وی با بیان دیگر ابعاد این سند راهبردی تصریح کرد: در این سند با پیش‌بینی اختصاص یک هزارو 100 میلیارد ریال برای یک برنامه پنج ساله، فعالیت‌های این پژوهشکده در 7 محور مختلف سازمان دهی شده است؛ به گونه‌ای که با همکاری شبکه ای از متخصصین و پژوهشگران سراسرکشور راهبری و مدیریت صنعت فولاد با رویکردی نوین پایه‌ریزی شود.

امیدی اضافه کرد: توسعه تولید فولادهای جدید با ارزش افزوده بالا، توسعه فناوری و افزایش بهره وری با بهینه سازی فرآیندهای تولید و بهبود عملکرد تجهیزات، مدیریت پسماند، پساب و ضایعات صنعتی، مطالعه و بررسی توسعه زیرساخت ها و ابزارهای صنعت تولید فولاد، تدوین استانداردها و ارتقاء دانش فنی پرسنل بهره بردار و انتقال تکنولوژی، تدوین استراتژی تأمین مواد اولیه، افزودنی ها و مواد مصرفی در صنعت فولاد با ملاحظات کمی و کیفی و توسعه و بروزرسانی آزمایشگاه ها و واحدهای پایلوت، عناوین حوزه های تخصصی این پژوهشکده می باشد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان ادامه داد: استفاده از ظرفیت های موجود در دانشگاه ها و مراکز علمی وپژوهشی مشتمل بر متخصصان و اعضای هیئت علمی و بهره گیری از دانشجویان تحصیلات تکمیلی و امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی جهت انجام پژوهش های کاربردی، اجرای پروژه های نوآورانه توسط مراکز نوآوری و شرکت های استارتاپی و پرورش و اثبات ایده، از جمله ابعاد همکاری این پژوهشکده با صنعت فولاد کشور خواهد بود.

وی بیان کرد: تدوین دانش فنی و توسعه فناوری، امکان سنجی تولید صنعتی و انجام مطالعات اقتصادی، تهیه طرح کسب وکار، طراحی و مهندسی، صنعتی سازی محصولات شرکت های استارتاپی و تجاری سازی فناوری های نوین و ساخت، اجرا، راه اندازی و بهره برداری از واحدهای صنعتی، دیگر مؤلفه های تعامل پژوهشکده فولاد دانشگاه صنعتی اصفهان با صنایع این حوزه را شکل خواهد داد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان در پایان ابراز امیدواری کرد که امضای سند راهبردی پژوهشکده فولاد این دانشگاه، سبب ارتقاء صنعت فولاد کشور در بخش های مختلف گردد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها