موج

طاهر مرادی خبر داد؛

گروه سرود آوای بعثت مال «نغمه‌های افلاکی زاگرس» به مرحله پایانی جشنواره ملی آوای بیداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، طاهر مرادی، گفت: گروه سرود آوای بعثت مال با اثر دالکه «مادر»، به خوانندگی هدایت رستمی به مرحله پایانی چهارمین جشنواره ملی سرودهای حماسی «آوای بیداری» راه یافت.

17 اثر به مرحله پایانی جشنواره رسید

سرپرست گروه سرود آوای بعثت مال، افزود: این موفقیت در حالی صورت گرفت که 300 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و از این میان، 17 اثر از جمله اثر دالکه با شعری از اسد فرهمند جهت شرکت در مرحله پایانی انتخاب شدند.

وی، تشریح کرد: احساسات و رابطه عاطفی بی نظیر همراه با غیرت یک پسر جوان لر  در لحظه وداع با مادر، توام با عشق به وطن و  آرزوی شهادت، تصویرسازی کلامی در قالب شعر از ویژگی‌های این اثر هنری است که در تلفیق شعر و موسیقی و اشارات موسیقایی به آهنگهای حماسی لری همچون میری و دایه دایه، حس نوستالوژیکی را برای مخاطب به ارمغان می‌آورد.

چهارمین جشنواره ملی آوای بیداری در خرم‌آباد برگزار می‌شود

مرادی، تصریح کرد: چهارمین جشنواره ملی آوای بیداری از 25 تا 28 دی ماه به میزبانی استان لرستان و در سالن آمفی تئاتر بانک صادرات خرم آباد برگزار خواهد شد و در آن، هنرمندانی همچون هدایت رستمی، امین رسولی، احسان پیرداده بیرانوند، مهدی بیرانوند، حامد داودی،  محمد جواد و محمد مهدی نورالهی، مهدی درویش وند،  سبحان فلاح نژاد و  نوجوانانی چون علی نظرزاده، ابوالفضل صالحی رضا احمدی به اجرا خواهند پرداخت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها