موج

رییس اتاق بازرگانی اصفهان:

رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: روابط اقتصادی ایران و گرجستان در صورت احترام متقابل بویژه از سوی دولت گرجستان توسعه می یابد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سید عبدالوهاب سهل آبادی در دیدار رییس هیات مدیره یک هلدینگ ساختمان گرجستان تصریح کرد:طی ماه های اخیر رفتار ناشایستی از سوی دولت گرجستان با فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران ایرانی صورت گرفته که روابط اقتصادی دو طرف را مورد مخاطره قرار داده است.

وی اضافه کرد:مردم ایران از نحوه برخورد دولت گرجستان بسیار ناراضی و سرمایه گذاران ایرانی خواستار ترک این کشور و فروش آپارتمان ها به نصف قیمت اند.

سهل آبادی تاکید کرد:جمهوری اسلامی ایران کشور قدرتمند و توانمند است که در عرصه بین المللی با آمریکا رو در رو مقابله می کند و هیچ بی احترامی را نسبت به شهروندانش بویژه فعالان اقتصادی نمی پذیرد.

وی تصریح کرد: رفتار دولت گرجستان با ایرانیان پس از روی کار آمدن  سالومه زورابیشویلی رییس جمهور جدید متفاوت از گذشته شده است و فعالان اقتصادی ایران نمی توانند نسبت به بی احترامی خاموش باشند. 

سهل آبادی در بخش دیگری از سخنان خود از آمادگی تشکیل شرکت مشترک بین فعالان اقتصادی استان اصفهان و گرجستان خبر داد و گفت:این شرکت می تواند نیازهای صنعت ساختمان و سیار بخش های گرجستان را تامین کند.

اتاق بازرگانی اصفهان

وی با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی محل تجمع تولیدکنندگان و بازرگانان است،افزود:اتاق ها می توانند نقش مهمی در معرفی فرصت های سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار ایفا کنند.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان سرمایه گذاری ایرانیان در گرجستان  طی سال های اخیر را قابل توجه دانست و گفت:بسیاری از خریداران ساختمان ها در گرجستان را ایرانیان تشکیل می دهند.

رییس هیات مدیره هلدینگ ساختمانی وایزمند گرجستان نیز در این دیدار خواستار همکاری با شرکت های ساختمانی استان اصفهان در تامین مواد اولیه بویژه مصالح ساختمانی  و معرفی فرصت های سرمایه گذاری در بخش ساختمان شد.

نیکا مرابیشویلی با اشاره به ظرفیت تولید مصالح ساختمانی در استان اصفهان گفت:آهن ،آجر و سیمان پرمصرف ترین کالاهای ساختمانی در گرجستان است که علاقه مند به خرید از استان اصفهان هستیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها