فرماندار سنندج نقد سازنده احزاب از دولت را ضروری دانست و گفت: اگر انتقاد نباشد جامعه رو به انقیاد می‌رود و دولت‌مردان آماده پذیرش هرگونه انتقاد احزاب» هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان به نقل از روابط عمومی فرمانداری سنندج، محمدابراهیم زارعی اظهار داشت: نقد سازنده احزاب از دولت ضروری است.

فرماندار سنندج پیش از ظهر امروز در نشست با مسئولان احزاب با تبریک راه‌اندازی خانه احزاب در سنندج، اظهار کرد: شفاف‌سازی امور برنامه مورد تأکید دولت است و دولت براین باور ست که کسی از مردم محرم‌تر نیست و مردم باید از همه امور و ازجمله از جزییات بودجه کشور آگاهی داشته باشند.

وی گفت: فعالان سیاسی و حزبی و مسئولان تشکل‌های سیاسی باید برای شفاف‌سازی امور به کمک دولت بیایند چراکه اگر مسائل شفاف و روشن نشود به‌جایی نمی‌رسیم.

فرماندار سنندج اضافه کرد: احزاب فعال در کردستان باید تدوین برنامه‌های بومی و زمان‌بندی‌شده را در راس کار خود قرار دهند چراکه بی‌برنامه بودن احزاب یک آسیب است.

زارعی گفت: احزاب فعال در کردستان برنامه‌هایی تدوین کنند که مردم‌ باور و جامعه‌پذیر باشد، برنامه‌های که از آن نماینده مجلس درآید و مردم بدانند برای پیگیری چه مسائلی پای صندوق آمده و رأی داده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: احزاب صرفاً به برنامه‌های مرکز محور تکیه نکنند و با خلاقیت و درک و تحلیل مسائل بومی و در ایفای مسئولیت حزبی و اجتماعی خود به تدوین برنامه‌های مورد نیاز شهرستان و استان به‌ویژه برنامه اقتصادی برای عرضه به مردم اقدام کنند.

فرماندار سنندج اظهار کرد:  احزاب در کردستان در کادرسازی موفق عمل‌ نکرده‌اند لذا برای جذب نیروی‌های جدید و نیز تقویت و آموزش نیروهای موجود برای حضور مؤثر اجتماعی باید برنامه‌ریزی و بیش‌ازپیش کوشش کنند.

زارعی، گفت: درست است در پاره‌ای موارد کار احزاب بیانیه دادن است و بیانیه دادن هم خوب است  ولی فعالیت تشکل‌های سیاسی نباید به صرف دادن یک بیانیه خلاصه شود، بیانیه پشتوانه فکری و عملیاتی داشته باشد تا در جامعه تأثیرگذار باشد.

فرماندار سنندج  نقد سازنده احزاب از دولت را ضروری دانست و گفت: اگر انتقاد نباشد جامعه رو به انقیاد می‌رود و دولت‌مردان آماده پذیرش هرگونه انتقاد احزاب» هستیم.

به گفته زارعی، با انتقاد گروها و فعالان اجتماعی، دولت و کارگزارانش ناگزیرند که در انجام امور مراقبت و مواظبت بیشتر به خرج دهند و این امر موجب بهبود امور و سالم‌سازی بیشتر نظام اداری خواهد شد.

وی با بیان اینکه در جایی که تضارب آرا و افکار بیشتر باشد موفقیت بیشتری به‌دست می‌آید، افزود: درست است که هر حزب مرام نامه خود را دارد و برای دستیابی به اهداف خود کوشش می‌کند ولی حفظ منافع ملی باید در همه امور، سرلوحه باشد.

فرماندار سنندج خاطرنشان کرد: در دستور کار داشتن برنامه جذب حداکثری و دفع حداقلی باید الگوی حرکتی احزاب باشد و باید طوری برنامه‌ریزی و کارکنید که نتیجه آن نگاه‌های به داخل باشد.

زارعی حوزه قدرت دولت را محدود دانست و یادآوری کرد: دستگاه‌ مسئول در برابر مسائل کشور فقط دولت نیست و باید مجلس و قوه قضاییه و دیگر نهادهای که زیر نظر دولت نیستند در مسائل کشور مسئولیت‌پذیر باشند و ورود پیدا کنند تا در ارائه خدمت به مردم نمونه موفقی عرضه شود.

وی در پاسخ به انتقادات برخی حاضران در مورد جذب نیروهای غیربومی در پتروشیمی کردستان، گفت: دولت عقیده دارد پتروشیمی کردستان باید نیروهای بومی را به‌کارگیری کند و دراین‌باره پیگیر است که نباید از خارج استان نیرو جذب کند.