موج

مشاور فرهنگی رئیس مجلس شورای اسلامی:

مشاور فرهنگی رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف اسلام از واجب کردن حجاب، حفظ کرامت زن است، گفت: نیروی انتظامی با شیوه های فرهنگی افراد بد پوشش را نسبت به عمل خلاف قانون توجیه کند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت الاسلام محمد تقی رهبر با اشاره به سالروز اجرای طرح استعماری حذف حجاب به دست رضاخان در 17 دی ماه 1314هجری شمسی اظهار داشت: کشف حجاب از جمله مسائلی بود که با زور سرنیزه در کشور به اجرا گذاشته شد و به همین جهت هم بسیاری از خانم های مؤمنه و با حجاب سال ها خانه نشین شدند.

وی با بیان اینکه ریشه بدحجابی و بد پوششی های امروز به طرح ننگین رضاخان برمی گردد گفت: به خانم هایی که بد پوشش هستند می گویم که هدف اسلام از واجب کردن حجاب، حفظ کرامت انسانی زن است.

امام جمعه موقت شهر اصفهان، با تاکید بر اینکه حجاب نوعی اسارت و مانع برای رشد و ترقی زن در جامعه نیست اظهار داشت: وقتی یک بانوی محجبه در اجتماع حضور پیدا می کند کمتر کسی به خودش جرأت می دهد که مزاحم او شود. بنابر این به زنان مؤمن و مردان با ایمان توصیه می کنم که مراقب فرزندانشان باشند تا حجاب و عفاف آنها به وضع نامناسب در نیاید.

حجت الاسلام رهبر بیان داشت: براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، 26 دستگاه از آموزش و پرورش، دانشگاه ها، ارشاد و ... گرفته تا نیروی انتظامی وظیفه دارند، در خصوص ترویج حجاب و عفاف اقدام کنند اما این موضوع به صورت جدی مورد توجه این دستگاه ها قرار نگرفته است.

وی با بیان اینکه بی حجابی و بدپوششی امری خلاف قانون است تصریح کرد: نیروی انتظامی بایستی با شیوه های فرهنگی افراد بد پوشش را هم نسبت به عمل ناپسندشان توجیه کند و هم به آنها بفهماند که اگر ناهنجاری کنند با آنان برابر قانون برخورد خواهد شد.

مشاور فرهنگی مجلس شورای اسلامی خدمت به مردم را با ارزش ترین عمل در نزد خداوند توصیف کرد و ضمن تقدیر از خدمات شایسته نیروی انتظامی گفت: مردم ایران استوانه های اصلی انقلاب هستند و هر کس در هرجایگاه و منصبی که قرار دارد باید صادقانه به این مردم خدمت کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها