موج

در مراسمی با حضور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس و جمعی از فعالان صنعتی استان انجام شد؛

در مراسمی با حضور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس و جمعی از فعالان صنعتی استان،آیین رونمایی از پنل استانی سامانه کشوری کسب و کار به کسب و کار (سککوک) انجام شد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، احد فتوحی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس، در مراسم رونمایی از پنل استانی سامانه کشوری کسب و کار به کسب و کار (سککوک) با بیان اینکه تقویت و حمایت از صنایع مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی در اولویت قرار دارد گفت: راه اندازی سامانه سککوک در استان فارس نیز در همین راستا انجام شده است.

وی افزود: سامانه کشوری کسب و کار به کسب و کار(سککوک) از برنامه های مورد حمایت سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران جهت پیشبرد تامین مالی مبتنی بر زنجیره تامین، است که  با همکاری بخش خصوصی راه اندازی شده است.

رونمایی از پنل استانی سامانه کشوری کسب و کار به کسب و کار(سککوک) در استان فارس  1

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان فارس با بیان اینکه در این سامانه می توان تولیدکنندگان را با یکدیگر به صورت تجاری مرتبط کرد تا برای تامین مواد اولیه و سایر نیازها با یکدیگر معامله کنند، اضافه کرد: واحدهای تولیدی می توانند با استفاده از این سامانه، مواد اولیه خود را بدون پرداخت نقدی و با استفاده از ضمانت نامه‌های صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، به صورت مدت دار خریداری کنند.

وی تصریح کرد: استفاده از سامانه B2B سککوک جهت ثبت نام واحدهای متقاضی و مدیریت تأمین مالی واحدها در قالب زنجیره تأمین (برات الکترونیکی ) است.

فتوحی با اشاره به اینکه  فعالیت سامانه ملی سککوک از  نیازهای واحد های صنعتی استان است تا بتوانیم با استفاده از قابلیت های این سامانه به بازارهای ملی و بین المللی متصل شویم ،تاکید کرد: این سامانه، صفر تا صد چرخه تولید را در خود جای داده و تولیدکنندگان می توانند 4 محور زنجیره تامین، تامین مالی، خرید و فروش را در قالب برات الکترونیک، به صورت بهینه و قابل دسترس داشته باشند.

حمید خیام زاده مدیر طرح سامانه ملی سککوک نیز در این آئین به معرفی تکمیلی این سامانه پرداخت و گفت: با احیای برات، به صورت برات الکترونیک، مسئله ای اساسی که همانا تامین مالی بنگاه های تولیدی و صنعتی است؛ مرتفع خواهد شد و با ضمانت هایی که از سوی نهاد ها ی مالی همچون بانک ها و صندوق ضمانت سرمایه گذاری در سازمان صنایع کوچک و متوسط، از برات الکترونیک صورت می پذیرد؛ این اطمینان به صنعتکاران داده می شود تا هرچه بیشتر در این سامانه فعالیت کنند.

رونمایی از پنل استانی سامانه کشوری کسب و کار به کسب و کار(سککوک) در استان فارس  2

وی اظهار داشت: سامانه کشوری کسب و کار به کسب و کار (سککوک) با حمایت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، در راستای ایجاد یک ساختار کشوری با ارتباطات بین المللی برای تحقق اکوسیستم فراگیر کسب و کار به کسب و کار با در برگیری زیرساخت‌های خرید و فروش اینترنتی، زیرساخت‌های مالی و اعتباری مدرن، زیرساخت‌های لجستیکی پیشرو و زیرساخت‌های ارتقا دسترسی به دانش و آموزش طراحی شده و فعالیت می کند.

به گزارش موج، سککوک  به نشانی اینترنتی http://sakkook.ir سامانه‌ای برای ارتقاء و تسهیل تعاملات تجاری داخلی و بین‌المللی است که از جمله خدمات ویژه آن می‌توان به تحویل کارت اعتباری به منظور خرید از فروشگاه‌های سککوک، عرضه راهکارهای مدرن مدیریت و تامین مالی زنجیره تامین، ارائه راهکارهای پیشرفته مدیریت لجستیک، ارائه ابزارهای نوین پرداخت اعتباری و مدت‌دار برای انجام معاملات تجاری و تسهیل در صدور ضمانتنامه خرد تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال از سوی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک اشاره کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها