موج

رئیس کل دادگستری مازندران خبر داد:

رئیس کل دادگستری مازندران با اشاره به تشکیل دو هزار و 599 پرونده در راستای جلوگیری از تغییر کاربری غیرمجاز در مازندران گفت: در سال جاری از تغییر کاربری بیش از 98 هکتار از اراضی ملی استان جلوگیری شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران و به نقل از روابط عمومی اداره کل دادگستری مازندران، حجت الاسلام محمدعلی تقوی فرد  از خلع ید و اعاده بیش از 172 هکتار از اراضی ملی استان به بیت المال در 9 ماه ابتدای سال جاری خبر داد.

وی افزود: در این خصوص 607 فقره پرونده تشکیل شد که از این تعداد 44 پرونده مربوط به اجرای احکام قضایی، 547 پرونده مربوط به تبصره ذیل ماده 55 و 16 پرونده مربوط به اراضی ساحلی بوده است.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال مازندران با اشاره به قطع بیش از 50 هزار اصله درخت، درختچه و نهال در استان خاطرنشان کرد: در این حوزه 586 نفر در راستای مبارزه با قاچاق چوب دستگیر شده و 595 دستگاه خودرو توقیف گردید.

حجت الاسلام تقوی فرد در ادامه با اشاره به عملکرد مدیریت امور اراضی استان مازندران اظهار کرد: طی 9 ماه ابتدای امسال 345 پرونده در این حوزه در محاکم قضایی استان مطرح شد که بیش از 58 هکتار از اراضی استان مازندران را شامل می شود.

این مقام قضایی به تشکیل دوهزار و 599 مورد پرونده در راستای جلوگیری از تغییر کاربری غیرمجاز نیز اشاره کرد و گفت: در سال جاری از تغییر کاربری بیش از 98 هکتار از اراضی ملی استان جلوگیری به عمل آمد.

حجت الاسلام تقوی فرد همچنین عوارض وصول شده برای مجوزهای تغییر کاربری در استان را بیش از 36 میلیارد ریال برشمرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها