موج

سامانه 137 در حقیقت با تجمیع خدمات شهرداری و با محوریت نواحی، جایگزین مراجعات حضوری شهروندان به واحدهای اجرایی شهری شده است تا بدون مراجعه به شهرداری و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، پیگیر درخواست‌های امور شهری باشند.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، اعضای شورای شهر همدان به همراه کارشناسان خود از مرکز 137 شهرداری همدان بازدید کردند. مرکز 137، سامانه‌ای خدماتی است که امسال با هدف تشکیل دیتای شکایات شهروندان در یک مرکز در قالب بانک اطلاعاتی متمرکز و در راستای جلب مشارکت شهروندان در مدیریت شهری و افزایش کیفیت خدمات شهرداری به صورت آزمایشی راه‌اندازی شده است.

این سامانه در حقیقت با تجمیع خدمات شهرداری و با محوریت نواحی، جایگزین مراجعات حضوری شهروندان به واحدهای اجرایی شهری شده است تا بدون مراجعه به شهرداری و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، پیگیر درخواست‌های امور شهری باشند.

شهروندان همدانی تاکنون بر اساس آمار موجود، حدود 71 درصد رضایتمندی خود را از این سامانه اعلام داشته‌‌اند و همچنین ۶۲ درصد مشکلات در حوزه خدمات شهری و  ۲۹ درصد در حوزه فنی عمرانی اعلام شده است و اعتقاد بر این است که نباید این سامانه با بُرد تبلیغاتی دیده شود، زیرا مهمترین هدف ارائه خدمات مطلوب به شهروندان است تا اعتماد آنان جلب شود.

با توجه به اینکه سیاست‌های این مرکز را شهروندان مشخص می‌کنند، تفکر بر این است تا سامانه ۱۳۷ جامع شهرداری همدان پس از رفع چالش‌های شناسایی شده، به صورت رسمی راه‌اندازی شود و بتواند اولویت‌ها را به مدیران شهری  معرفی کند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها