موج

آیت الله نورمفیدی در نمازجمعه گرگان اظهار کرد :

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی بیان کرد : تاکید دارم شالیکاری در استان ما مصلحت نیست.

به گزارش خبرگزاری موج گلستان ، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته شهرستان گرگان با بیان اینکه ۱۴ دی روز جهاد کشاورزی است، اظهار کرد:  معمار کبیر انقلاب اسلامی به مسائل کشاورزی تاکیدات زیادی از بدو پیروزی انقلاب اسلامی داشته است و شاهد هستیم در زمینه کشاورزی نیز در کشور رشد خوبی داشتیم.

امام جمعه گرگان ضمن تشکر از مسئولان جهاد و کشاورزان برای تامین امنیت غذایی کشور، تاکید کرد: کل استان گلستان ۱.۵ میلیون تن محصول کشاورزی در پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تولید می‌کرد و امروز این تولید به بیش از ۳ برابر یعنی ۵ میلیون تن رسیده است.

وی یادآور شد: قیمت‌های محصولات کشاورزی باید مورد توجه و مد نظر دولتمردان قرار گیرد، یکی از موضوعاتی که به آن تاکید دارم این است که شالیکاری در استان ما مصلحت نیست.

نماینده ولی فقیه استان گلستان با بیان اینکه میزان ذخایر کافی آب در استان در اختیار نداریم و شالیکاری چند برابر محصولات دیگر آب مصرف می‌کند، افزود: اخیرا مسئله شالیکاری خشک مطرح شده و سبک غرقابی شدن شالی در استان و استان‌های شمالی را تغییر داده است.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه در روز ۱۷ دی قانون کشف حجاب توسط رضاخان تصویب شد، افزود: به هر شکل ممکن رضاخان به دنبال این بود که خانم‌ها چادرها را از سربردارند و حتی کسانی که روسری بر سر می‌گذاشتند ماموران حکومتی روسری را به زور از سرشان بر می‌داشتند.

وی با بیان اینکه رضاخان با سفری که به ترکیه داشت تصور می‌کرد دین مانع پیشرفت کشور است، متذکر شد: حجاب هیچ مانعی در مسیر تعالی یک ملت ندارد و خانم‌های باحجاب را شاهد هستیم در دانشگاه تدریس می‌کنند و به درجات عالی دانش رسیدند.

امام جمعه گرگان یادآور شد: علی‌رغم تبعید امام خمینی(رحمه الله علیه) رژیم شاهنشاهی شاهد بود که معمار کبیر انقلاب در دل مردم جا گرفته و دل‌های امت به این عالم فرزانه نزدیکتر شده است و لذا دستور داد در روزنامه اطلاعات به امام خمینی(رحمه الله علیه) توهین شود و این موضوع منجر به اعتراضات خیابانی مردم قم در ۱۹ دی و در نتیجه این تحرکات سبب پیروزی انقلاب اسلامی شد.

آیت الله نورمفیدی به جریان سوریه اشاره کرد و افزود: کشورهای عربی که در گذشته تلاش می‌کردند با دلارهای نفتی و تجهیزات و سلاح و پشتیبانی سیاسی به مخالفان اسد در سوریه کمک کند مجبور به تسلیم شدند.

وی با بیان اینکه سوریه از میدان پرخطر بیرون آمده است، گفت: امروز برخی  کشورهای عربی مثل امارات متحده عربی، بحرین و کویت به دنبال روابط سیاسی با سوریه هستند تا سفارتخانه‌های خود را باز کنند و رابطه ایران با سوریه را قطع کنند.

امام جمعه گرگان افزود: عربستان مکاتبه‌ای با شورای امنیت سوریه داشته که حاضر هستیم به حل مشکلات سوریه کمک کنیم ولی باید رابطه سوریه با ایران قطع شود و البته سوریه نپذیرفه ولی اینگونه درخواست‌ها  نشانه قدرت جمهوری اسلامی در منطقه است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها