مدیرکل کمیته امداد اصفهان در آغازین روزهای سال نوی میلادی با رئیس شورای خلیفه‌گری ارامنه اصفهان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبر گزاری موج از اصفهان، محمدرضا متین پور، مدیرکل کمیته امداد اصفهان در آغازین روزهای سال نوی میلادی با "اسقف و رئیس شورای خلیفه‌گری ارامنه اصفهان" دیدار و گفتگو و به ملاقات تعدادی از همشهریان ارمنی تحت حمایت این نهاد رفت.

وی ضمن تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز سال نوی میلادی با اشاره به خدمات ارائه‌شده توسط کمیته امداد به نیازمندان استان اصفهان، گفت: دستگیری و کمک به همنوعان و هم‌وطنان نیازمند در راستای دستورات همه پیامبران الهی است و پیروان همه ادیان در این زمینه اتفاق‌نظر دارند و در کمیته امداد اصفهان تبعیضی بر اساس قومیت و مذهب برای ارائه کمک وجود ندارد.

دیدار مدیر کمیته امداد با اسقف ارامنه اصفهان

اسقف و رئیس شورای خلیفه‌گری ارامنه اصفهان با ابراز خوشحالی از حضور در جمع برادرانه فعالان کمیته امداد اصفهان، گفت: شرایط زندگی برای انسان می‌تواند خوب یا بد باشد و ما در سختی‌های زندگی به برادران خود رجوع می‌کنیم و هنگامی‌که در شورای خلیفه‌گری ارامنه اصفهان از حل مشکل نیازمندی عاجز می‌شویم به اولین جایی که مراجعه می‌کنیم کمیته امداد است.

وی بابیان اینکه اگر ایمان و اعتقاد انسان قوی نباشد نمی‌تواند آن‌گونه که شما به نیازمندان کمک‌رسانی می‌کنید، فعالیت کند، گفت: شما نه‌تنها به فرامین کتاب مقدس خود عمل می‌کنید بلکه به فرامین و مقدسات ما هم عمل می‌کنید و با این اوصاف شما در کمیته امداد اصفهان رسولان نیکوکاری هستید.

رئیس شورای خلیفه‌گری ارامنه اصفهان با تأکید بر برجسته بودن رویکرد بدون تبعیض کمیته امداد درزمینهٔ دستگیری از نیازمند، افزود: این شیوه انسان دوستانه و به‌دوراز تبعیض‌های قومی و مذهبی به‌عنوان الگویی برای ما و سایر جوامع مطرح است.

گفتنی است؛ در استان اصفهان ۱۵۸ خانوار نیازمند مسیحی با جمعیتی بیش از ۲۶۸ نفر تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند.