موج

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس از بهره برداری از اتوبوس های تندروی شهری (بی.آر.تی) بندرعباس در دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «بابک هاشمی» گفت: طرح اتوبوس‌های تندروی شهری (بی.آر.تی) بندرعباس در دهه فجر امسال به بهره برداری می‌رسد.

وی در ادامه اضافه کرد: برای اجرای این طرح تاکنون ۶۳ دستگاه اتوبوس تندرو خریداری شده است و اکنون توسعه ناوگان حمل و نقل اتوبوسرانی و تاکسیرانی، اصلاح هندسی و توسعه معابر، بازگشایی معابر در بافت‌های قدیمی، نصب علائم، تجهیزات ترافیک شهری و خط‌کشی محوری و چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در حال اجرا است.

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس با بیان اینکه این طرح با هزینه ۱۰۰ میلیارد تومانی اجرا می‌شود، افزود:حفاظت از محیط زیست، کاهش هزینه‌ها، جلوگیری از اتلاف وقت و ایجاد فرصت‌های اقتصادی از مهمترین مزایای اجرای شبکه بی آر تی است

هاشمی با اشاره به پوشش ۲۸ کیلومتر از خیابان‌های اصلی بندرعباس گفت: این طرح در حدفاصل میدان دفاع مقدس تا شهرک نیروی دریایی ارتش در دو باند اجرا می‌شود و توانایی جابجایی ۳ هزار نفر را در هر ساعت دارد.

به گزارش موج، طرح اتوبوس های تندروی شهری در سال 92 در بندرعباس کلید خورد؛ پس از کش و قوس بسیار و با گذشت 5 سال دهه‌ی فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها