موج

در طرح نظارتی مشهود بازار در هرمزگان؛

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: در طرح نظارتی مشهود بازار واحدهای صنفی متخلف در استان هرمزگان به پرداخت بیش از 10 میلیارد ریال جریمه محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «خلیل قاسمی» گفت: طرح نظارتی مشهود بازار که از 10 آذر ماه سالجاری با اسقرار کانکس‌ها در چهار نقطه شهر بندرعباس و برخی شهرستانها آغاز شد، 10 دی ماه به پایان رسید.

وی افزود: در طرح نظارتی مشهود بازار، بازرسان این سازمان 16 هزار و 277 مورد بازرسی از واحدهای صنفی بعمل آوردند که از این تعداد یک هزار و 212 پرونده تخلف به ارزش ریالی بیش از 10 میلیارد ریال تشکیل و جهت صدور رای نهایی به اداره کل تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مجموع تخلفات کشف شده را دو هزار و 21 مورد اعلام نمود و گفت: در این مدت شهروندان 830 مورد گزارش خورد را از طریق سامانه 124دریافت شکایات مردمی به ثبت رسانده اند.

قاسمی افزود: بازرسان در طرح مذکور تعداد 865 واحد صنفی فاقد پروانه کسب و یک هزار و 56 واحد صنفی فاقد کارت مباشرت را شناسایی نموده اند.

وی افزود: واحدهای صنفی که پروانه کسب و کارت مباشر ندارند و یا قیمت کالاهای خود را درج نکرده باشند توسط بازرسین و تیم تشکیلاتی شناسایی و در صورت تمکین نکردن، به تعزیرات حکومتی معرفی خواهند شد تا برخورد قانونی صورت گیرد.

قاسمی تصریح کرد: کانکس‌های بازرسان با توجه به نزدیکی به ماههای پایان سال همچنان در محل های نزدیک بازار مستقرند تا در اسرع وقت بتوانند به شکایات مردم رسیدگی نمایند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت  استان در پایان گفت: ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با شماره تلفن گویای ۱۲۴ آماده دریافت هرگونه نظر، پیشنهاد، انتقاد و شکایت‌های مردمی از واحد‌های صنفی متخلف است.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها