موج

استاندار کردستان:

استاندار کردستان با اذعان به اینکه همه ما از معضل اعتیاد غافل هستیم، افزود: اراده و عزم جدی برای مقابله با اعتیاد به وجود نیامده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛بهمن مرادنیا گفت:اراده و عزم جدی برای مقابله با اعتیاد، به وجود نیامده است

استاندار کردستان روز چهارشنبه درجلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان با اشاره به اینکه پیشتر این استان در خصوص ابتلا به بیماری اعتیاد از استان های سفید بود، اظهار داشت: روند فعلی نشان می دهد اعتیاد و سایر مسایل و مشکلات اجتماعی مربوط به آن در کردستان روند رشدی به خود گرفته است.

وی اضافه کرد: همه بر این مساله که اعتیاد و آسیب های آن دامنگیر تمام مردم و جامعه است، واقف هستند و از این رو باید تلاش کرد تا بتوانیم با توجه بیشتر دستگاه ها و متولیان این چالش ها را به صورت عملی و قابل ملموس در جامعه حل کنیم.

مرادنیا افزود: تحقق اهداف و برنامه های مورد نظر رفع چالش های اعتیاد در جامعه نیازمند ایجاد طرحی نو و سیر راهی جدید در حوزه پیشگیری به وسیله دستگاه ها و نهادهای مختلف است.

وی یادآور شد: همه دستگاه ها باید تلاش های خود را به صورت منسجم انجام دهند تا مردم با مشاهده نتایج ملموس آن دست اندر کاران را به کم کاری یا اینکه خود دستگاه ها و نهادهای متولی خود تسهیل گر شیوع مصرف مواد مخدر هستند، متهم نکنند.

استاندار کردستان با اشاره به نقش موثر رسانه ها در پیشگیری و مقابله با اعتیاد، خواستار همراهی و همکاری هرچه بیشتر آنها شد و بویژه از شبکه استانی صدا و سیمای کردستان خواست در لابلای برنامه های موفق (پر مخاطب) خود به این موضوع بپردازد. 

وی با تاکید بر اینکه صرف تشکیل جلسه و ارائه گزارش مشکلی را حل نخواهد کرد؛ تشکیل کمیته های مختلف و ارائه راهکار برای حل معضل اعتیاد را الزامی دانست.

مرادنیا با گله مندی از عدم برخورد جدی با توزیع کنندگان مواد مخدر، بر لزوم مقابله نیروی انتظامی با خانه های تیمی نیز تاکید کرد. 

وی بیکاری معتادان پاک را مساله ای مهم عنوان کرد و افزود: برای حل این مشکل باید از اعتبارات در اختیار تمامی دستگاه ها استفاده کنیم. 

استاندار در خاتمه تاکید کرد: اعتبارات صرف شده در حوزه پیشگیری و مقابله با اعتیاد باید به سمت و سویی هدایت شود که برای جامعه نتیجه بخش باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها