موج

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

محمودرضا مرادی گفت: همراه شدن دستگاه‌های ذی‌ربط در برخورد و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت‌محور یکی از راه‌هایی است که رسیدن به‌سلامت جامعه را تسهیل می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در کارگروه مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت‌محور گفت: بیکاری، بی‌انگیزگی کاسب‌های معتبر، عدم پرداخت مالیات و مشکلات اقتصادی همگی از تبعات قاچاق هستند اما این‌یک سوی قضیه است زیرا وقتی به قاچاق کالاهای سلامت‌محور می‌رسیم باید به همه این مشکلات و عواقب ناگوار دیگری مثل بیماری و لطمه به‌سلامت جامعه را نیز اضافه کنیم.

دکتر محمود رضا مرادی با اشاره به اینکه امنیت و سلامت دو نعمت بزرگی هستند که خداوند به بندگانش عطا کرده است خاطرنشان کرد: ورود یک ماده غذایی آلوده به کشور می‌تواند جان یک جامعه را به خطر بیندازد و این موضوع کار نگهبانان سلامت را حساس‌تر و دشوارتر می‌کند.

وی خاطرنشان ساخت: یکی از مهم‌ترین مشکلات قاچاق کالاهای سلامت‌محور ورود بی‌رویه داروهای نیروزا از مرزها است که متأسفانه بسیاری از جوانان براثر مصرف این داروها دچار عوارض جبران‌ناپذیری ازجمله عقیمی، مشکلات جنسی، ریزش مو و مشکلات قلبی شده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها