موج

سید مناف هاشمی طی جلسه ای که صبح امروز برگزار شد اعلام کرد:

استاندار گلستان خبر از کمک ۲۸ میلیارد تومانی استانداری گلستان به شهرداری‌ها داد .

به گزارش خبرگزاری موج گلستان ، کمک ۲۸ میلیارد تومانی استانداری گلستان به شهرداری‌ها صورت گرفت .

هاشمی با اشاره به کمک ۲۸ میلیارد تومانی استانداری گلستان به شهرداری‌های استان، گفت: اگر کمک‌های دولت را از بخش شهرداری‌ها جدا کنیم کمتر از ۵۰ میلیارد تومان شهرداری‌های استان درآمد داشتند.

سید مناف هاشمی صبح امروز (چهارشنبه ۱۲ دی) در نشست با شهرداران و روسای شورای شهر استان گلستان اظهار کرد: در سال ۹۶ برای من جای تعجب بود که چرا اعتبارات کل شهرداری‌های استان گلستان ۴۰۰ میلیارد تومان است.

استاندار گلستان ادامه داد: پاسخ به این سوال به گذشته و اقدامات پیرامونی شهر بر می‌گردد و اگر شما شهر را کشاورزی دیده باشید مباحث شهر پیرامون مسائل کشاورزی پیش می‌رود و اگر به صنعت و گردشگری توجه شود درآمدهایی نیز در این بخش حاصل می‌شود.

هاشمی افزود: ۵۰ درصد تحقق بودجه شهرداری‌های استان در پایان ۹ ماه سال  ۹۷عدد خوبی نیست و جز شهرهای گنبدکاووس و گرگان شهرهای دیگر ما در حوزه صنعت، گردشگری و کارهای خدماتی که بتواند منبع درآمدی برای شهرداری‌ها باشد خوب عمل نشده است.

وی گفت: به دستاوردهای گذشته افتخار می‌کنیم ولی این اعداد نشان می‌دهد که نمی‌توانیم خود را با دیگر استان‌های دیگر مقایسه کنیم و بخشی از این مشکلات به خود ما بر می‌گردد.

استاندار گلستان تاکید کرد: شاید زیرساخت‌های ما را به گونه‌ای ایجاد نکردیم که شهرداری‌های ما بتوانند روی پای خود ایست کنند و اگر به برخی از شهرهای کوچک کمک نکنیم از پس حقوق کارکنانشان نیز بر نمی‌آیند.

هاشمی با بیان اینکه ۵ هزار نفر جمعیت یک شاخصی برای شهر شدن یک روستا است، افزود: محدودیت‌های شهری اگر بنا باشد مانع توسعه روستایی شود پس چه دستاوردی می‌تواند شهر شدن یک روستا داشته باشد.

استاندار گلستان با بیان اینکه اگر کمک‌های دولت را از بخش شهرداری‌ها جدا کنیم کمتر از ۵۰ میلیارد تومان شهرداری‌های استان درآمد داشتند، افزود: در سال‌های گذشته اصلاحیه قوانین اتفاق افتاد و از ثمرات آن در طی این سال‌ها استفاده می‌کردیم.

وی افزود: برخی مشکلات حوزه شهرداری‌ها بحث‌های ملی است و با همکاری چند شهردار و نماینده شوراها مسائل پیرامون شهرها از سوی استاندار تببین و به وزارت کشور ارائه شود.

هاشمی به درآمد شهرداری‌ها از جرائم رانندگی اشاره کرد و یادآور شد: موضوع جرائم رانندگی را به مکاتبه‌ای تبدیل کنیم و باید علت‌ آن بررسی شود که چرا قانون وجود دارد و اجرایی نمی‌شود.

وی گفت: موضوع مالیات بر ارزش افزوده باید به شکل کلان بیان شود و مکاتباتی در این بخش باید اتفاق بیفتد.

استاندار گلستان با بیان اینکه تبدیل نیروهای قراردادی به رسمی باید اقدام شود، افزود: افزایش نیروهای رسمی در سطح شهرداری‌ها می‌تواند به برنامه‌های شهری کمک کند.

هاشمی با بیان اینکه ۲۸ میلیارد تومان به شهرداری‌ها از سوی استانداری کمک شد، افزود: یکی از کارهایی که در سطح ملی باید دنبال کنیم مسئله قیر است که مکاتباتی در این زمینه داشتیم.

وی متذکر شد: یک ماه باقی مانده زمان طلائی برای تصویب بودجه سال ۱۳۹۸ است و امیدواریم در این زمان چند موضوع مهم را شهرداران استان احصا و بتوانیم از طریق نمایندگان مجلس استان مباحث بودجه‌ای را دنبال کنیم.

هاشمی افزود: هر کدام از شوراها و شهرداران وظایف خود را درست انجام دهند دچار مشکل نمی‌شویم، دخالت‌های اعضای شورا در مسائل شهرداری سبب کاهش عملکرد شهردار می‌شود.

وی به حقوق هشت میلیونی یکی از کارکنان شهرداری آق‌قلا اشاره کرد و گفت: شهرداری یک شهری که نمی‌تواند درآمدش را بدست بیاورد ولی به یک کارمندش حقوق ۸ میلیون تومانی می‌داد و نباید از هر آنچه ظرفیت قانونی برای پرداخت حقوق و مزایا است استفاده شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها