موج

رئیس پلیس فتای استان اصفهان خبر داد:

رئیس پلیس فتای استان اصفهان گفت:فردی که با درج آگهی در یکی از شبکه های اجتماعی با عنوان مشاوره رایگان از اعتماد شهروندان سوء استفاده می کرد توسط ماموران پلیس فتای استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ مرتضوی بیان داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی تحت عنوان مشاور وی را فریب داده و با دریافت مبلغ 5 میلیون ریال از او کلاهبرداری کرده است، توسط پلیس اصفهان دستگیر شد.

وی اظهار داشت: شاکیه در اظهارات خود افزود مدتی پیش در یکی از شبکه های اجتماعی یک آگهی با عنوان مشاوره رایگان در زمینه های مختلف زیر نظر بهترین روانشناسان و روانپزشکان مشاهده کردم که به منظور اخذ نوبت مبالغی را به عنوان بیعانه به حساب شخص آگهی دهنده واریز کردم، ولی پس از آن نه تنها خدماتی دریافت نکردم بلکه وی از پاسخگویی به تماس نیز امتناع کرد.

سرهنگ مرتضوی در این رابطه گفت: با انجام اقدامات تخصصی و اخد دستور مقام قضائی متهم شناسایی و در یک عملیات پلیسی دستگیر شد.

این مقام انتظامی گفت: متهم که همراه با مدارک جعلی مشاوره دستگیر شد در بازجویی های صورت گرفته مشخص شد هیچ تخصص و مدرکی در حوزه مشاوره نداشته و در اعترافات خود انگیزه خود را کلاهبرداری و کسب درآمد عنوان داشت.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان به شهروندان توصیه کرد: شبکه های اجتماعی محل امنی برای خرید کالا و دریافت خدمات نیست به طوری که فروشگاه‌های اینترنتی نیازمند دریافت مجوزهای لازم جهت فعالیت خود هستند که این مشخصه مجوز فعالیت، به واسطه دریافت enamad در سایت مشخص می‌گردد. بنابراین شهروندان باید پس از رویت کالا یا خدمات و احراز هویت هر یک از طرفین معامله هرگونه تبادل وجهى را به صورت رو در رو و پس از اتمام کار یا خدمات انجام دهند تا گرفتار کلاهبرداران نشوند، همچنین ‌به منظور پیشگیری از وقوع این گونه جرایم از هویت فروشنده مطلع گشته و از واریز هرگونه وجهی حتی مبالغ کم به عنوان بیعانه خودداری کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها