موج

رئیس کل دادگستری استان اصفهان اعلام کرد:

رئیس کل دادگستری استان اصفهان از کاهش 17 درصدی آمار زندانیان تأدیه مهریه در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، احمد خسروی‌وفا بیان داشت: آمار زندانیان تأدیه مهریه استان اصفهان ۱۷ درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در پی صدور بخشنامه از سوی ریاست قوه قضاییه مبنی بر اتخاذ تدبیر و ترتیبات ویژه در رسیدگی به پرونده محکومان تأدیه مهریه، اجرای مفاد این بخشنامه در دستور کار دادگستری استان قرار گرفت.

خسروی وفا گفت: با برگزاری جلسات مشترک و طرح موضوع، نتیجه تلاش قضات در اجرای دقیق این بخشنامه، کاهش 17 درصدی آمار زندانیان و محکومان تأدیه مهریه در زندان‌های استان رقم خورده است.

وی در تشریح بیشتر مفاد این بخشنامه تصریح کرد: با توجه به افزایش غیر متعارف قیمت طلا و سکه و عدم توانایی افراد در پرداخت آن به زوجه و اینکه با اجرای قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی افراد به زندان معرفی می‌شوند، بر اساس این بخشنامه، دادگاه‌ها ترتیبی اتخاذ خواهند کرد که درخواست‌های تعدیل اقساط، خارج از نوبت و بدون تعیین وقت رسیدگی انجام و مهلت‌های تأدیه سکه متناسب با وضعیت مالی محکوم علیه افزایش یافته تا از زندانی شدن افراد جلوگیری بعمل آید.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: این بخشنامه شامل افرادی که به دلیل عدم توانایی از پرداخت مهریه در زندان بسر می‌برند و نیز کسانی که محکوم به پرداخت مهریه شده ولی آزاد هستند، می‌شود که محکومان می‌توانند درخواست تعدیل اقساط تأدیه مهریه را به محاکم خانواده تقدیم کنند و قضات با اجرای این بخشنامه رسیدگی خارج از نوبت خواهند کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    هرجای دنیا در رابطه با زندانی مهریه صحبت کنی باور نمی کنن. اینه بدبختی زن های ایرانی که یا پدر خرجشونو می ده یا شوهر. و کار می کنند لطف می کنند. مقایسه کنید با زن غربی.

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها