موج

رئیس پلیس فتای استان هرمزگان خبر داد؛

رئیس پلیس فتا هرمزگان از شناسایی و دستگیری مجرم سایبری که با وعده‌های سفر و اقامت در کشور های همسایه از افراد کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «علی اصغر افتخاری» در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه دو نفر از شهروندان بندرعباسی مبنی بر کلاهبرداری در فضای مجازی، پیگیری موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: برابر اظهارات شکات، فردی ناشناس در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به انتشار آگهی در خصوص اخذ ویزا، اقامت و کار در کشور های همسایه خلیج فارس نموده و با جعل دعوت‌نامه، ویزا و بلیط رفت‌ و برگشت و ارسال مدارک برای شکات، مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال از آن‌ها کلاهبرداری کرده است.

افتخاری بابیان اینکه متهم به استان‌های مجاور متواری شده بود، افزود: کارشناسان پلیس فتا با تلاش مضاعف و شگردهای خاص پلیسی متهم را شناسایی و با اخذ نیابت قضایی نامبرده را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتای هرمزگان اضافه کرد: در بازجویی به‌عمل‌آمده متهم در ابتدا منکر بزه انتسابی شده ولی با روبه‌رو شدن با مدارک و مستندات لب به اعتراف گشود و به بزه انتسابی اعتراف کرد.

این مسئول انتظامی به شهروندان توصیه کرد: حتماً در زمان خرید و یا رزرو تورهای مختلف خارج از کشور به مراکز دارای مجوز از سازمان گردشگری مراجعه و یا اگر قصد خرید اینترنتی دارند از واقعی بودن شرکت موردنظر مطمئن شوند و تا جای امکان ‌آدرس و تلفن شرکت را دریافت و به‌صورت حضوری مراجعه کنند.

رئیس پلیس فتا استان تأکید کرد: از شهروندان تقاضا می‌کنیم در هر سایتی اطلاعات خود را ثبت نکنند و از ارسال تصاویر رسمی برای این سایت‌ها خودداری کنند،چراکه این امر می‌تواند منجر به سرقت هویت و اطلاعات آن‌ها گردد که در آینده برای آن‌ها دردسر ایجاد نماید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها