موج

استاندار هرمزگان گفت: استعدادهای علمی بسیار خوبی در استان هرمزگان وجود دارد و باید با یک برنامه ریزی مناسب آنها را در مسیر درست و به سمت شکوفایی هدایت کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «فریدون همتی» در نشست صمیمی با جامعه نخبگان و فرهیختگان علمی استان هرمزگان با بیان اینکه استعدادهای علمی بسیار خوبی در استان هرمزگان وجود دارد، عنوان کرد: جوانان و نوجوانان این استان از توانمندی های علمی بالایی برخوردار هستند که باید با یک برنامه ریزی مناسب آنها را در مسیر درست و به سمت شکوفایی هدایت کنیم.

وی ادامه داد: جامعه ای که در حوزه های مختلف متاثر از نخبگان و فرهیختگان باشد، جامعه ای رو به جلو و در حال پیشرفت خواهد بود.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه باید هدف گذاری های بزرگ برای جامعه داشته باشیم، افزود: هدف گذاری بزرگ موجب تلاش بیشتر نیز خواهد شد و همه ما به ویژه مدیران جامعه مسئول هستیم که چنین مسیری را در پیش بگیریم.

همتی با بیان اینکه تلاش می کنیم از پژوهش های دانش آموزی در آموزش و پرورش حمایت و پشتیبانی لازم را داشته باشیم، اظهار داشت: در این راستا نیاز است صندوق مختص حمایت از پژوهش ها و نوآوری های دانش آموزان در هرمزگان تشکیل شود.

وی با تاکید بر لزوم حمایت از شرکت های دانش بنیان، تصریح کرد: در این راستا به صندوق نوآوری و شکوفایی استان نیز کمک خواهیم کرد.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: باید راه را برای فعالیت شرکت های دانش بنیان هموار کنیم تا محصولات آنها به تولید انبوه برسد و از این طریق خاصیت افکار و ایده های نخبگان به خوبی خود را در جامعه نشان دهد.

همتی بر لزوم پیگیری فعال شدن شورای آموزش عالی در هرمزگان تاکید کرد و گفت: ارتباط جامعه نخبگان با مجموعه اداری در استان باید بیشتر شود تا دستگاه های اجرایی استان از این ظرفیت بهره مند شوند.

وی بیان داشت: بنیاد نخبگان استان نیز باید با توسعه فعالیت های خود، پایان نامه های دانشجویی را به سمت حل مسائل استان سوق دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها