استاندار مازندران از افزایش تولید ماهیان خاویاری در این استان با هدف صادرات به کشورهای دیگر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران و به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد حسین زادگان درباره دیدار با وزیر جهاد کشاورزی جهت بیان مسایل و مشکلات کشاورزی مازندران اظهار داشت: در این دیدار مسایل مربوط به اصلاح نژاد دام، تولید ماهیان خاویاری، پرورش گل و گیاه و کشت گیاهان دارویی در اراضی شیب دار و لایروبی و بهره برداری مناسب از آب بندانهای مازندران مطرح شد.

وی ادامه داد: در این دیدار با اشاره به اجرای طرح کاشت درختان سیاه ریشه در اراضی شیب دار گزارش داده شد طرح کاشت درختان سیاه ریشه در اراضی شیب دار با کشت گل محمدی عملیاتی شد و گلاب این اراضی نیز از کیفیت بالایی برخوردارند.

استاندارمازندران کشت زعفران به صورت پایلوت در برخی مناطق این استان را از دیگر برنامه ها در گسترش کشاورزی بیان کرد و گفت: زعفران مازندران از مرغوبیت خوبی برخوردار است و خواهان پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به این کشاورزان هستیم.

استاندار مازندران از پیگیری بهره گیری مناسب از چوب های شکسته و افتاده در جنگل نیز به عنوان دیگر محورهای گفت و گوی خود با وزیر جهاد کشاورزی اشاره کرد تا با ساز و کار مناسب این درختان شکسته جمع آوری و در خط تولید به کار گرفته شوند.

استاندار مازندران  از پایانه صادراتی گل و گیاه روماک در غرب مازندران٬ لایروبی و بهره برداری مناسب از آب بندان ها ، توسعه کشت گیاهان دارویی در اراضی شیب دار، حمایت بانکی و پرداخت تسهیلات به بخش کشاورزی، رسیدگی به امور شغلی صیادان و پرداخت 10 درصد حق بیمه صیادان توسط دولت و لحاظ کردن شرایط سخت و زیان آور برای این حرفه از دیگر محورهای گفت و گو دو جانبه با وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد.