مدیرکل بانوان و خانواده استانداری کردستان گفت: بانوان شهید استان کردستان بسیار مظلوم‌تر از سایر شهدا هستند و مطالبه ما متبرک شدن اسامی کوچه‌ها و خیابان‌ها به نام این شهیدان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ لیلا آژیر اظهار داشت:بانوان شهید استان کردستان بسیار مظلوم‌تر از سایر شهدا هستند.

مدیر کل بانوان وخانواده استانداری کردستان امروز در جلسه هماهنگی اجلاسیه 562 شهیده استان که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: آرامش و امنیت زندگی امروز ما و پیشرفت‌های همه جانبه کشور به برکت خون شهدا بوده است.

وی با اشاره به اینکه ما و نسل‌های آینده مدیون این ایثارگری‌ها هستیم، افزود: امروز در آستانه چهل سالگی انقلاب قرار داریم که نظام ما به بلوغ رسیده است و کشور هم در شرایط ویژه‌ای قرار دارد.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری کردستان عنوان کرد: باید ارزش‌های دفاع مقدس را به نسل‌های آینده کشورمان انتقال دهیم که بانوان نقش بسیار مهمی را در این راستا برعهده دارند.

وی در ادامه سخنان خود از برگزاری اجلاسیه 562 شهید زن استان کردستان در هشتم اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد و گفت: اجلاسیه 562 شهید زن استان کردستان در راستای برگزاری کنگره ملی 5400 شهید کردستان برگزار می‌شود.

آژیر تصریح کرد: در راستای برگزاری این اجلاسیه بیش از 50 مورد تجلیل از بانوان ایثاگر و خانواده شهدا، 10 مورد یادواره شهدا، 45 مورد دیدار با خانواده شهدا، بیش از 100 مورد مسابقه، 10 نشست تخصصی، 44 همایش و برنامه ورزشی، المپیادهای فرهنگی، غباروبی گلزار شهدا، چاپ سه عنوان کتاب، چهار مورد نمایشگاه و کارگاه‌های آموزشی برگزار شده است.

وی ذکر کرد: بانوان شهید استان کردستان بسیار مظلوم‌تر از سایر شهدا هستند و مطالبه ما متبرک شدن اسامی کوچه‌ها و خیابان‌ها به نام این شهیدان است.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری کردستان در پایان خاطرنشان کرد: تقویت و تحکیم بنیان خانواده، ساماندهی سرمایه‌های انسانی، ارتقای توسعه مشارکت‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی زنان و ایفای نقش آنان در این عرصه‌ها در محور اقدامات دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قرار دارد.