گرم کردن خانه با سوزاندن زغال، موجب مرگ نوجوان ۱۳ ساله در روستای تُدرویه شهرستان بستک شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، گرم کردن خانه با سوزاندن زغال، موجب مرگ نوجوان ۱۳ ساله و مسمومیت سه عضو دیگر خانواده در روستای تُدرویه شهرستان بستک شد.

«محمد کهن رئیس» بیمارستان فارابی شهرستان بستک گفت: در این حادثه یک مادر و سه فرزندش مسموم شدند که نوجوان پسر خانواده قبل از رسیدن به بیمارستان بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن جان سپرد.

وی افزود: مادر ۴۰ ساله، یک پسر ۹ ساله و دختر حدودا ۱۵ ساله این خانواده نیز بر اثر مسمومیت اکنون در بیمارستان بستری هستند.

عضو شورای روستای تدرویه نیز در این زمینه گفت: این حادثه عصر دیروز رخ داد و وقتی یکی از اقوام این خانواده به منزل آن‌ها مراجعه می‌کند با بی حالی اعضای این خانواده مواجه شده و آن‌ها را به بیمارستان منتقل می‌کنند.

«محبوب زارعی» افزود: نوجوان فوت شده در این حادثه دانش آموز کلاس هفتم بود.

شهرستان بستک در این فصل از سال هوای سرد و خشکی دارد و خانواده‌ها معمولا برای گرم کردن خانه از وسایل گرمایشی که با نفت سفید یا سیلندر گاز استفاده می‌کنند، برخی خانواده‌ها با سوزاندن زغال و هیزم خانه‌های خود را گرم می‌کنند.

به گزارش موج، روستا‌های شهرستان بستک هنوزشبکه گازکشی خانگی ندارد و توزیع نفت سفید در این شهرستان نیز با مشکلاتی همراه بوده است و روستای تدرویه در فاصله ۱۶۰ کیلومتری غرب بندرعباس واقع شده است.