با تلاش متخصصان داخلی یک شرکت دانش بنیان در شهرک صنعتی بزرگ شیراز، برای نخستین بار با بومی سازی دانش فنی، تجهیزات ابزار دقیق تست و کنترل برخی فرآیند های مکانیکی و الکترومکانیکی شرکت‌های خودرو سازی طراحی و ساخته شد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، در بازدید احد فتوحی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس از شرکت دانش بنیان نگه کار صنعت شیراز، با اعلام اینکه متخصصان داخلی این شرکت برای نخستین بار با بومی سازی دانش فنی، تجهیزات ابزار دقیق تست و کنترل برخی فرآیند های مکانیکی و الکترومکانیکی شرکت‌های خودرو سازی طراحی و ساخته اند، از برخی محصولات تولیدی این شرکت رونمایی شد.

فتوحی در این بازدید با قدردانی از تلاش های انجام شده توسط متخصصان دانشگاهی در این شرکت در زمینه بومی سازی دانش فنی و نیز طراحی و ساخت، تجهیزات ابزار دقیق تست و کنترل برخی فرآیند های مکانیکی و الکترومکانیکی  شرکت‌های خودرو سازی  این اقدام را تجلی عینی اقتصاد مقاومتی و حرکت در مسیر رفع وابستگی کشور از واردات این تجهیزات اعلام کرد و گفت: شرکت شهرک های صنعتی فارس نیز مشوق های ویژه ای برای شرکت های دانش بنیان و نیز مخترعان برای توسعه فعالیت ها در نظر گرفته و در این زمینه از فعالیت ها حمایت می کند.

مدیر عامل شرکت نگه کار صنعت شیراز نیز در این بازدید گفت: ساخت دستگاه‌های سی ان سی و آزمایش و راه اندازی کمک فنر، دستگاه اندازه گیری دقیق حرکت دورانی چرخ‌ها و دستگاه ابزار دقیق و آزمایش کلاچ و انت ترمز از جمله دستگاه‌های است که در این شرکت طراحی، تولید و بومی سازی شده است.

صادقی افزود: این قطعات هم اکنون در صنایع خودرو سازی و آزمایشگاه‌های ابزار دقیق خودرو‌ها با یک چهارم قیمت نسبت به نمونه خارجی در حال استفاده است.

وی گفت: صرفه جویی اقتصادی، بومی سازی دانش فنی به همراه اشتغال زایی فارغ التحصیلان دانشگاهی از مهمترین نتایج این شرکت دانش بنیان است.

مدیر عامل شرکت نگه کار صنعت شیراز افزود: سالانه یک میلیون دلار انواع تجهیزات با توجه به سفارش کارخانجات و آزمایشگاه‌ها تولید می‌شود.

در این شرکت پیش از این هم، ۶۰ نوع تجهیز در حوزه صنایع ابزار دقیق قطعات خودرو سازی طراحی و تولید شده است.