رییس سازمان امور عشایر کشور از اختصاص 400 میلیارد تومان اعتبار جهت اجرای طرح های اشتغال زا در مناطق عشایری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، کرمعلی قندالی رییس سازمان امور عشایر کشور در حاشیه بازدید از مناطق روستایی و عشایری لارستان گفت: 400 میلیارد تومان برای اجرای طرح های اشتغال زا  در مناطق عشایری کشور اختصاص می یابد که این مبلغ به عنوان تسهیلات در مناطق برخوردار با سود ۱۴ درصد و در مناطق کمتر برخوردار با سود ۱۰ درصد به عشایر پرداخت می‌شود.

قندالی ادامه داد: با مشارکت سایر دستگاه‌ها و مصوبه شورای عالی عشایر ارائه خدمات آموزشی رسمی، مهارتی، ترویجی به عشایر در دستور کار است.

وی افزود: دولت تلاش می کند با اجرای طرح های ویژه فرهنگی، اقتصادی، بهداشتی و درمانی، جامعه عشایری را از تمام خدماتی که به شهروندان عادی ارائه می شود، برخوردار کند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران اعلام کرد: آنچه در خصوص جامعه عشایری مهم است و وزیر جهاد کشاورزی هم به آن تاکید دارند، یکی بحث ارتقا معیشت عشایر و یکی هم ارتقا رفاه و سطح زندگی آنان است.

وی تاکید کرد: باید از ظرفیت تشکل های عشایری با افزایش سرمایه آنها، در خدمت به جامعه عشایری کشور استفاده مطلوب را ببریم.

بازدید رییس سازمان امور عشایر کشور و فرماندار ویژه لارستان از منطقه عشایرنشین لارستان

قندالی،افزایش سرمایه تشکل های عشایری را از اهداف راهبردی سازمان امور عشایر عنوان کرد و افزود:تا پایان سال سرمایه تشکل های عشایری ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان افزایش پیدا می کند.

وی با بیان این که اگر تسهیلات توسعه اشتغال روستایی و عشایری به بهره بردار واقعی آن که عشایر و روستاییان هستند، نرسد همه ما مدیون هستیم، اظهار داشت: این تسهیلات را باید به سمت سرمایه گذاری و توسعه مشاغل در مناطق عشایری سوق دهیم.

بازدید رییس سازمان امور عشایر کشور و فرماندار ویژه لارستان از منطقه عشایرنشین لارستان

در این بازدید همچنین جمعی از عشایر ایل خمسه عبدالرضایی بخش مرکزی لارستان مشکلات خود را از جمله نبود راه مناسب، کمبود آب شرب، برق رسانی و غیره بیان کردند و خواستار رفع این موارد شدند.

به گزارش موج، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در روستای عشایر 12 برکه توسط مدیریت اجرایی و  امور ماشین آلات عمرانی بنیاد مسکن فارس اقدام به  اجرای10 هزار  مترمربع زیرسازی نموده است .

عشایر 12 برکه در بخش مرکزی لارستان و در فاصله  75 کیلومتری از مرکز شهرستان و 450 کیلومتری از مرکز استان قرار دارد.