موج

معاون صنایع‌دستی کرمانشاه:

پروانه حیدری گفت: در راستای ترویج و توسعه صنایع‌دستی کرمانشاه، کارگاه و نمایشگاه چهارروزه ملی صنایع‌دستی از 18 تا 21 دی در هتل پارسیان کرمانشاه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون صنایع‌دستی کرمانشاه در خصوص کارگاه ملی صنایع‌دستی در کرمانشاه، ابراز داشت: در کارگاه ملی صنایع‌دستی در کرمانشاه نمد، کار روی لباس، گلیم سوزنی و میناکاری به هنرمندان و علاقه‌مندان به صنایع‌دستی برگزار می‌شود.

وی بابیان مطلب که در حاشیه برگزاری کارگاه ملی صنایع‌دستی در کرمانشاه، نمایشگاهی از سوغات و صنایع‌دستی کرمانشاه با 20 غرفه اجرا می‌شود، اظهار داشت: در حال حاضر حدود 60 رشته صنایع‌دستی در استان کرمانشاه فعال است و بر اساس آمارها حدود 15 هزار هنرمند صنایع‌دستی در استان وجود دارد که از این تعداد حدود 11 هزار نفر مشغول به فعالیت هستند.

معاون صنایع‌دستی اداره کل صنایع‌دستی، میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمانشاه در ادامه از پرداخت 16 میلیارد تومان تسهیلات در حوزه صنایع‌دستی در سال جاری خبر داد و افزود: به‌علاوه تاکنون بیش از 16 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در حوزه صنایع‌دستی استان نیز جذب و پرداخت‌شده است و امیدواریم در سال آینده بتوانیم با پرداخت تسهیلات بیشتر زمینه توسعه صنایع‌دستی استان و ایجاد اشتغال‌زایی بالا در این حوزه را فراهم کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها