موج

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران :

مدیر کل راه و شهرسازی مازندران گفت: تمامی نکات ایمنی در جاده ها در مازندران رعایت وایمنی حمل و نقل اصل مهم در بهره برداری از جاده ها است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سید محمد نظری افزود : ایمنی حمل و نقل یکی از زیربخشهای اصلی در زمان بهره برداری از جاده ها و معابر می باشد که در این راستا اداره کل راه و شهرسازی برای اولین بار در سطح استان به منظور جلوگیری از تصادفات رخ به رخ و کاهش انحرافات که یکی از علت های اصلی تصادفات جاده ای می باشد اقدام به جداسازی مسیر رفت و برگشت محور کیاکلا به جویبار نیوجرسی مفصلی به طول 4/6 کیلومتر نموده است .

وی یادآور شد : استفاده از حفاظهای بتنی (نیوجرسی) با ابعاد و مشخصات مناسب در جداسازی معابر و جاده ها ، به سبب توانایی بالا در کنترل خودروهایی که از مسیر منحرف می شود میتواند بخش قابل توجهی از خسارات جانی و مالی تصادفات را کاهش دهد .

نظری ضمن اشاره به مشخصات فنی نیوجرسی های مفصلی افزود : حفاظهای بتنی مفصلی ( نیوجرسی ) معمولا در طولهای 1 الی 6 متر تولید می گردد که این قطعات مسلح بوده و دارای اتصالات جانبی جهت نصب یکنواخت می باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران تاکید کرد: سهولت در تعویض نیوجرسی های آسیب دیده یکی از مزایای این محصول در مقایسه با موانع ترافیکی می باشد .

وی هدف از طراحی نیوجرسی را به حداقل رساندن خسارات در حوادث بین شهری ، جاده هاو کاهش انحرافات و همچنین جلوگیری از نور آزار دهنده خودروهای مقابل ، در شب می باشد .

گفتنی است محور کیاکلا به جویبار به طول 4/6 کیلومتر توسط اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران عملیات تعریض ، چهارخطه و اصلاح قوس آن با اعتباری نزدیک به 60 میلیارد ریال انجام شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها