رئیس کل دادگستری استان اصفهان از صدور حکم قطعی برای دو اخلالگر نظام اقتصادی در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری  موج از اصفهان، احمد خسروی وفا  گفت:حکم قطعی و غیر قابل تغییر برای دو اخلالگر نظام اقتصادی در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی در دادگستری استان اصفهان صادر شد.

وی بیان داشت: در این حکم متهم ردیف اول حمید رضا جانقربان فرزند علمدار به بیست سال حبس قطعی و پرداخت ۱۲۰ میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شد.

وی افزود: متهم ردیف دوم آزاده سجادیه فرزند یحیی هم به ده سال حبس قطعی محکوم شد.

خسروی وفا گفت: این متهمان به جرم اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق وارد کردن پروتز و ایمپلنت های اسکلتی به صورت قاچاق و غیرمجاز و بدون هماهنگی با اداره گمرک و سایر مراجع ذیصلاح قانونی در دادگاه ویژه جرائم اقتصادی در دادگستری استان اصفهان محاکمه شدند.

جرایم اقتصادی

خسروی وفا افزود: ارزش تقریبی اقلام قاچاق شده توسط این دو متهم 230 میلیارد تومان برآورد شده است.

وی ادامه داد: پرونده برای دیگر متهمان و معاونان جرم مفتوح است و از جنبه خصوصی جرم شکات و افرادی که از این طریق آسیب بدنی دیده اند می توانند با مراجعه به دادسرا تقدیم شکایت کنند و دادگاه از این جنبه نیز رسیدگی و صدور حکم خواهد کرد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: دستگاه قضایی استان با رسیدگی سریع و قاطع اشد مجازاتهای قانونی را در خصوص افرادی که با سوءاستفاده و فرصت طلبی از شرایط اقتصادی کنونی کشور امنیت، آسایش و معیشت مردم را با اعمال مجرمانه خود هدف قرار می دهند اعمال خواهد کرد.