موج

از ابتدای سال جاری تا کنون صورت گرفت؛

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان ازاجرای بیش از 70 کیلومتر شبکه فاضلاب در شهرهای زیباشهر و دیزیچه با سرمایه گذاری بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حکمتیان  گفت:از ابتدای سال جاری تا کنون 70 کیلومتر شبکه فاضلاب در شهرهای زیباشهر و دیزیچه با سرمایه گذاری شرکت فولاد مبارکه  به روش بیع متقابل  اجراء گردید.

وی افزود: طی سالهای 96 و 97 بیش از 118کیلومتر شبکه فاضلاب در شهرهای زیباشهر و دیزیچه با سرمایه گذاری شرکت فولاد مبارکه عملیاتی شد.

حکمتیان اجرای سریع و به موقع این پروژه را حائز اهمیت برشمرد و عنوان کرد: در طی سال 96 و 97 بیش از 76 کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر دیزیچه با مشارکت بخش خصوصی اجرایی گردید وبه پیشرفت 70 درصدی رسیده است این در حالیست که در همین بازه زمانی در زیبا شهر بیش از 41 کیلومتر شبکه فاضلاب عملیاتی شد که بیانگر پیشرفت فیزیکی 71 درصدی می باشد.

وی اجرای شبکه فاضلاب در شهر دیزیچه و زیبا شهر  را طی 18ماهه اخیر قابل توجه دانست و خاطرنشان ساخت:  سرعت اجرای شبکه فاضلاب در شهرهای دیزیچه و زیباشهربا مشارکت بخش خصوصی قابل توجه بوده بطوریکه  طی 18 ماهه اخیر  بیش از 72 درصد شبکه فاضلاب دیزیچه و بیش از 70 درصد شبکه فاضلاب زیباشهر عملیاتی شد این درحالیست که اگر زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم نمی شد تحت پوشش قرارگرفتن مردم این شهرها از خدمات شبکه فاضلاب به این زودی ها امکان پذیر نبود.

 معاون مهندسی و توسعه شرکت آب وفاضلاب گفت: درحال حاضر جمعیت دیزیچه بالغ بر 20 هزارنفر می باشد و زیبا شهر دارای بیش از  10 هزار نفر جمعیت است که پیش بینی می شود در سال آینده شبکه فاضلاب در این شهرها صد درصد اجرایی گردد  و بدنبال آن انشعاب فاضلاب به صورت اقساطی در اختیار مشترکین قرار می گیرد.

حکمتیان انتقال پساب به شرکت فولادمبارکه را در جهت کاهش وابستگی این واحد صنعتی به رودخانه زاینده رود دانست و بیان داشت: شرکت فولادمبارکه با توجه به محدودیت منابع آبی در استان ، به منظور رفع نیاز آبی، استفاده از پساب را در چرخه تولید قرارداد و بدین منظور طی قراردادی با شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان ، اجرای شبکه فاضلاب شهرهای دیزیچه و زیباشهر را با هدف بهره گیری از  پساب این شهر ها  در دستور کار قرار داد.

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب وفاضلاب گفت: احداث  یک باب ایستگاه پمپاژ در زیباشهر و  احداث 3 باب ایستگاه پمپاژ در دیزیچه به منظور انتقال پساب به شرکت فولادمبارکه در دستور کار قرار گرفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها