رئیس هیات چوگان گیلان از برگزاری مسابقات کورس جام فجرویژه اسب های بومی دوخون و ترکمن در رشت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمد مهدی انتظام شامگاه گذشته در جلسه هم اندیشی اعضای هیات رئیسه چوگان گیلان و هیات سوارکاری شهرستان رشت، همراهی اعضای این دوهیات را باتوجه به وجه اشتراک این ورزش یعنی اسب به فال نیک گرفت.

 وی در این جلسه از برگزاری مسابقات کورس جام فجر ویژه اسب های بومی دوخون و ترکمن در رشت خبر داد و گفت: اجرای نمایش طناب بازی و قرعه کشی مسابقات روی اسب ها از برنامه های جانبی این مسابقه است.

رئیس هیات سوارکاری شهرستان رشت ادامه داد: مسابقه مذکور به میمنت ایام الله دهه فجر ساعت 10 صبح روز جمعه دوازدهم بهمن سالجاری در پیست سوارکاری پیربازار رشت برگزار می شود.

برگزاری دومین جشنواره چوگان گیلان در ایام نوروز در رشت

انتظام همچنین از برگزاری دومین جشنواره چوگان گیلان در ایام نوروز98 در رشت خبر داد و گفت: نخستین جشنواره چوگان در تالش برگزار شده بود.

هیات+چوگان+گیلان

به گفته وی، هدف ازبرگزاری این جشنواره آشنایی مردم با ورزش بومی و ملی و کهن چوگان هست که در آن دو گروه بانوان و آقایان از تیم های گیلان بطور نمادین چوگان بازی می کنند.

رئیس هیات چوگان گیلان با بیان اینکه به احتمال زیاد این برنامه در پیست سوارکاری چوگان برگزار خواهد شد ادامه داد: اجرای دیگر بازی های بومی محلی نیز از دیگر بخش های این جشنواره خواهد بود.

 وی همچنین از افتتاح دو باشگاه جدید التاسیس سوارکاری در رشت در دهه فجر خبر داد.

به گزارش موج، در پایان این جلسه، فاروق یزدانی وکیل پایه یک دادگستری به ریاست کمیته حقوقی چوگان گیلان و سوارکاری رشت منصوب شد.