موج

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: امروز خط مقدم جنگ اقتصادی واحدهای تولیدی و کارخانه ها است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، محمد محمدپور عمران در نشست خبری با اعضای انجمن صنفی خبرنگاران غرب استان مازندران اظهار داشت: افزایش قیمت در برابر کاهش قدرت خرید، مردم را آزار می دهد و ما دچار ابر تورم در تاریخ اقتصاد ایران هستیم و اثرات آن قابل توجیه نیست و زندگی مردم را دچار اختلال کرده است.

وی ادامه داد:به دو صورت استانی و ملی باید با این پدیده برخورد شود تا اثرات تورم و بار روانی آن کاهش یابد و نوعا سیاست های بانکی و پولی مؤثر در مدیریت تورم است.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران اذعان داشت: تکانه ای که در بازار نمایان شد این در درون بازار نبود که قیمت ها تحت تأثیر قرار بگیرد بلکه یک پدیده برون زا مربوط به سیاست های پولی و بودجه ای  و فشارهای حوزه سیاست خارجی بود.

محمدپور با بیان اینکه ما در یک جنگ اقتصادی قرار داریم و این یک حقیقت انتزاعی و دور از واقعیت نیست تاکید کرد: سیاست های پولی و بانکی هم در بروز مشکلات اقتصادی بی تأثیر نبود به طوری که در یک دهه گذشته تقریبا نقدینگی بیش از چهار برابر شده است یعنی از سیصد هزار میلیارد تومان به یک میلیون و ششصد هزار تومان نقدینگی رسیدیم.

وی با اشاره به اینکه نباید تحریم را کاغذ پاره دانست،گفت: خروج آمریکا از برجام بر تورم و نقدینگی اثر گذاشت و وارد بازار شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران بیان کرد: دولت افزایش و نظارت های میدانی را در دستور کار قرار داد ولی این موضوع در هیچ جای دنیا به طور کامل جوابگو نیست و تنها مهار کننده است.

این مسئول گفت: دولت افزایش و نظارت های میدانی را در دستور کار قرار داد ولی این موضوع در هیچ جای دنیا به طور کامل جوابگو نیست و تنها مهار کننده است.

وی بیان داشت : در یک سال اخیر بیش از 146 هزار بازرسی از اصناف استان مازندران قرار گرفت و در مازندران 37 هزار انبار اقتصادی وجود دارد و بنابراین حضور در همه این انبارها و ردیابی ممکن نیست.

محمدپور عمران تاکید کرد: تاکنون 1300 تن گوشت قرمز منجمد،140 تن گوشت گرم،1400 تن مرغ منجمد،1150 تن گوشت منجمد گوساله و 17 هزار حلقه لاستیک در سطح استان مازندران توزیع شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به اینکه یش از 12 هزار تخلف در مازندران در حوزه اصناف ثبت شد افزود: در همین راستا از نظر ریالی بیش از 54 میلیارد تومان پرونده تشکیل شده است و 26 هزار فقره گزارش مردمی نیز داشتیم که در دست بررسی است.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها