معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: با کارهای عمرانی انجام شده پیشرفت پروژه ظرف 40 روز گذشته 10 درصد رشد داشته که با توجه به 30 درصد پیشرفت قبلی، شاهد رشد 40 درصدی آن در سال جاری هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ محمود رستم پور اظهارداشت:پیشرفت پروژه ظرف 40 روز گذشته 10 درصد رشد داشته است.

وی روز یکشنبه در جلسه کارگروه عمران این اداره کل یکی از پروژه های شاخص فرهنگی استان را پروژه تالار مرکزی سنندج خواند و اظهار داشت: روند اجرای این پروژه بخوبی در حال پیش روی است و به شرط تامین اعتبار آن امیدواریم در موعد تعیین شده 15 ماهه شاهد بهره برداری از آن باشیم.

رستم پور با اشاره به اینکه تالار فرهنگ یکی از نیازها و مطالبات مردم فرهنگی سنندج است، افزود: یکی از پروژه های اولویت دار استان هم محسوب می شود که تمامی مسئولان مرتبط تمام توان خود را برای اتمام آن بکار گرفتند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: با کارهای عمرانی انجام شده پیشرفت پروژه ظرف 40 روز گذشته 10 درصد رشد داشته که با توجه به 30 درصد پیشرفت قبلی، شاهد رشد 40 درصدی آن در سال جاری هستیم.

کارشناس عمران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان هم در این جلسه با اشاره به پیشرفت پروژه تالار مرکزی سنندج گفت: اسکلت 2 طبقه پارت d و e پروژه انجام شده و تنها یکی از سقف ها مانده که تا آخر هفته به اتمام می رسد.

آرمان جهان بین با بیان اینکه تجهیزات مکانیکی در پارت a و d نیز شروع به کار کرده اند، افزود: شیب بندی، عایق بندی پارت های a و c نیز در این پروژه انجام شده است.

کارشناس عمران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از آغاز عملیات اجرایی پارت g در هسته مرکزی پروژه نیز خبر داد و اظهار داشت: تکمیل تالار مرکزی سنندج سنگین است و نیازمند نقدینگی بیشتر از محل اعتبارات ملی است.

جهان بین به پروژه احداث ساختمان پلاتو مریوان نیز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر فنداسیون، اسکلت و ستون های این پروژه به اتمام رسیده است که در صورت مساعد بودن هوا پیش بینی می شود تا 2 ماه آینده اسکلت و دیوار چینی این پروژه به اتمام برسد.

وی در ارتباط با دیگر پروژه های عمرانی این اداره کل گفت: اتمام فنداسیون پروژه پلاتو نمایش بیجار، پیشرفت 10 درصدی مجتمع فرهنگی هنری دهگلان، اجرای فاز یک آمفی تئاتر روباز کامیاران نیز از کارهای عمرانی در دست اقدام و در حال پیشرفت این اداره کل است.

کارشناس عمران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، وجود مشکلاتی از قبیل جانمایی ساختمان در روند احداث پلاتوهای شهرستان سقز و قروه را از دلایل تاخیر پروژه ها برشمرد و اضافه کرد: با تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها سرانه فضای فرهنگی استان به حد قابل قبولی می رسد.