رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سنندج گفت: سامانه (افزونه) میز خدمت الکترونیکی با هدف ارتقای رضایتمندی شهروندان در راستای طرح تکریم ارباب رجوع، بهبود و اصلاح روش‌های ارائه خدمات به شهروندان و همچنین جلوگیری از ضایع شدن حقوق مراجعان راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ کامبیزپوشنگ باقریاز آغاز به کار فاز نخست میزخدمت الکترونیکی در شهرداری سنندج خبرداد.

وی در جمع اصحاب رسانه های استان از راه‌اندازی فاز نخست میز خدمت الکترونیکی در شهرداری سنندج خبر داد و اظهار کرد: دستگاه های اجرایی بر اساس ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری ملزم به استقرار سامانه میز خدمت شدند. 

وی افزود: بر همین اساس وبا توجه به مصوبه شورای شهر این سازمان اقدام لازم در خصوص راه اندازی سامانه میز خدمت به صورت الکترونیکی را در دستور کار خود قرار داد. 

رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سنندج گفت: ایجاد بستر و زیرساخت های لازم در راستای جلوگیری از ضایع شدن  حقوق شهروندان، بهبود و اصلاح روش‌های ارائه خدمات به شهروندان، ارتقای رضایتمندی شهروندان در راستای طرح تکریم ارباب رجوع، جلوگیری از سرگردانی مردم و ایجاد نظام پاسخگو و کارآمد از مهم ترین اهداف راه اندازی میز خدمت الکترونیکی است. 

وی اعلام کرد: تجمیع خدمات و استقرار میز خدمت به مراجعان این امکان را می‌دهد تا در کمترین زمان ممکن با ارائه مدارک و مستندات مطالبات و تقاضای خود را با سهولت پیگیری کنند. 

باقری با تاکید بر اینکه سامانه (افزونه) میز خدمت الکترونیکی به صورت آزمایشی راه اندازی شده است، بیان کرد: این سامانه قابل دسترس از طریق وب و دستگاه های ارتباطی قابل حمل هوشمند خواهد بود. 

رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سنندج، ذکر کرد: برطرف کردن شبهات در فرآیند ارائه خدمات از جمله برگزاری مناقصه و مزایده، فراخوان، قوانین و مقررات شهرسازی، لوایح کمیسیون ماده پنج و مصوبات شورا، قوانین بالادستی و بخشنامه‌های صادره جهت اطلاع رسانی به شهروندان از جمله مواردی است که در این سامانه ثبت خواهد شد. 

باقری بیان کرد: از دیگر  اطلاعات ثبت شده در سامانه میز خدمت  می توان به نظام مندی مقررات ساختمانی، راه اندازی کتابخانه دیجیتال برای همکاران، سامانه بهینه سازی پرداخت عوارض، پیگیری پرونده شهرسازی برای مراجعان و ارائه حکم کارگزینی برای دسترسی کارمندان اشاره کرد. 

وی اطلاع رسانی شفاف درباره هر یک از خدمات ارایه شده در میز خدمت الکترونیکی شامل مراحل گردش کار، مستندات مورد نیاز، قوانین و مقررات، سؤالات متداول، مدت زمان انجام خدمت، رویه ارایه شکایت و پیگیری و مسئول اصلی ارائه خدمت، امکان اخذ درخواست خدمت از ارباب رجوع در قالب فرم های الکترونیکی و بارگذاری و ارسال الکترونیکی مدارک و مستندات مورد نیاز برای دریافت خدمت توسط ارباب رجوع را از مزایای راه اندازی سامانه میز خدمت الکترونیکی برشمرد. 

 رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری سنندج، افزود: میز خدمت الکترونیکی این امکان را به شهروندان می‌دهد تا کلیه استعلامات و انجام فرآیندهای بین دستگاهی مورد نیاز برای ارایه خدمت، قابلیت ارائه و تحویل خدمت به ارباب رجوع به صورت الکترونیکی، ارائه کد رهگیری منحصربه فرد به درخواست خدمت به منظور ردگیری مراحل اجرای فرآیند پردازش درخواست خدمت و بازیابی و رجوع به سوابق اطلاعات خدمت ارایه شده، امکان ارسال پیامک به منظور اطلاع رسانی مراحل پردازش درخواست خدمت به ارباب رجوع، نظرسنجی الکترونیکی از ارباب رجوع در ارتباط با کیفیت خدمات  ارائه کنند. 

باقری، با اشاره به اینکه میز خدمات الکترونیک قابلیت های فراوانی دارد خاطرنشان کرد: کاهش هزینه ها، افزایش سرعت در انجام امور و رضایتمندی شهروندان از قابل توجه ترین اهداف مورد نظر اجرای راه اندازی سامانه (افزونه) میز خدمت الکترونیکی است. 

وی یادآور شد: با تهیه و نصب زیر ساخت های مورد نیاز از جمله فیبرنوری فازهای بعدی میز خدمت الکترونیکی راه اندازی شد و کلیه خدمات بصورت الکترونیکی برای شهروندان فراهم شود.