موج

نماینده مردم نوشهر در مجلس:

نماینده مردم چالوس ، نوشهر و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به مسایل و مشکلات اقتصادی که وجود دارد مسئله معیشت مردم الویت بودجه 98 است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، قاسم احمدی لاشکی در جلسه شورای اداری شهرستان چالوس اظهار داشت: بودجه سالجاری بر شرایط تحریم بسته شد و دولت نیز به موقع و بر اساس آنچه قانون پیش بینی کرده است بودجه را به مجلس رسانده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: برای بودجه سال 97 صادرات نفت 2/5 میلیون بشکه در روز بسته شده بود اما با توجه به تحریم های امروز و نقشه های شوم آمریکا که به همه کشورها سفر می کند تا نفت ایران را نخرند در بودجه سال 98 1/5 میلیون بشکه در روز دیده شده است.

وی گفت: سال گذشته نوشتیم از سهم فروش نفت 32 درصد وارد صندوق توسعه ملی برای مسایل زیربنایی هزینه شود و هر سال 20 درصد نیز افزایش یابد اما امسال با توجه به شرایط موجود و با اجازه مقام معظم رهبری 20 درصد از سهم فروش نفت برای صندوق توسعه ملی درنظر گرفته می شود.

نماینده مردم چالوس ،نوشهر و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:استفاده از ارز درآمدی در سال 97 مبلغ 27 میلیارد دلار بوده که در بودجه سال 1398 این رقم 21میلیارد دلار در لایحه دولت آمده است.

وی بیان داشت: در بودجه سال 98 رشد حقوق،دستمزد مستمری بگیران و بازنشستگان 20 درصد بوده و معشیت مردم،امنیت،سلامت،آموزش و حفظ تولید و اشتغال از الویت های بودجه سال 98  می باشد.

احمدی لاشکی تصریح کرد: بودجه سال 97 385 هزار میلیارد تومان بسته شده بود که برای این مبلغ برای سال 1398 به میزان 407 هزار میلیارد تومان بسته شده است.

وی گفت: در بودجه سال 98 پیش بینی شده است 3 دهک بالایی در بحث یارانه ها حذف شوند  که مسئولین این بخش را به استانداران واگذار کردند که شخصا در این موضوع نقد دارم و معتقدم ممکن است بعضی از استانها به خوبی عمل کنند و بعضی استانها سلیقه ای برخورد کنند.

احمدی لاشکی تصریح کرد: در حوزه آموزش و پژوهش در سال 98، 78 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است که 43 هزار میلیارد تومان در بخش آموزش و پرورش و مابقی در بخش آموزش عالی و پزشکی است.

وی بیان داشت: پیش بینی بودجه آموزش و پرورش در بودجه امسال عاقلانه نیست و این کار خیانت به آموزش و پرورش است و به نظرم تحریم بهانه ای شد تا آموزش و پرورش را بزنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها