موج

معاون امور استان‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور:

معاون امور استان‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور در شیراز، از ادغام حرمین مطهر در کربلای معلا و توسعه حرمین شریفین در عراق و سوریه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، حمید افضلی، معاون امور استان‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور امروز، در جمع خبرنگاران در شیراز با اعلام ادغام حرمین مطهر در کربلا و ساخت صحن های جدید در حرم امام حسین و حضرت ابالفضل(ع) گفت: در این طرح توسعه دو حرم امام حسین(ع) و حضرت اباالفضل(ع) یکی خواهند شد و در قالب یک حرم دیده می‌شوند که قطعاً این طرح توسعه شامل حرم حضرت اباالفضل(ع) هم خواهد شد.

وی بیان کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات با عمر کوتاهی که دارد قریب ۱۴ سال، اقدامات بسیار بزرگی انجام داده است؛ اقداماتی که هر کدامشان برای یک نهاد با یک عمر بیلان خوبی می‌تواند باشد.

افضلی نمونه این اقدامات را احداث صحن حضرت زهرا(س) در حرم مطهر علوی ذکر کرد و افزود: این کار یک خروجی واقعاً بی‌نظیر هم از نظر اجرا و هم کیفیت است که نماد ارادت ملت ایران به مولای متقیان حضرت علی(ع) است و امروز این کار رو به اتمام است.

وی همچنین از افزایش 20درصدی ظرفیت حرم علوی خبر داد و گفت: احداث صحن حضرت زهرا(س) به عنوان بزرگترین پروژه مسقف مذهبی جهان و بزرگترین پروژه جهان اسلام در حال اجراست و این روند ادامه دارد.

افضلی در عین حال این نکته را یادآور شد که صحن حضرت زینب(س) قسمتی از طرح توسعه است و همه آن نیست و قطعاً صحن‌های جدیدتری هم در حرم حسینی احداث خواهیم کرد.

معاون امور استان‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور همچنین گفت: در کاظمین عملیات طرح توسعه امامین جوادین در قالب احداث صحن‌های امام رضا(ع) و حضرت صاحب‌الزمان(عج) دنبال می‌کنیم و عملیات اجرایی آن نیز آغاز شده است و در سامرا هم طرح توسعه حرم امامین عسکریین(ع) با شروع خرید املاک اطراف حرم آغاز کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی بر روند کمک‌های مردمی تأثیری نداشته است تصریح کرد: وقتی کمک‌های مردمی را طی سال‌های گذشته پالایش کرده و تقسیم بر سرانه جمعیت استان‌ها می‌کنیم، مشاهده خواهیم کرد که بالاترین سرانه کمک‌های مردمی مربوط به استان خراسان جنوبی یکی از محروم‌ترین استان‌های کشور است و یا در میان شهرستان‌ها نیز بالاترین کمک‌های جمع‌آوری شده از شهرستان هشت‌بندی از استان هرمزگان است که جزو محروم‌ترین شهرهای کشور است.

معاون امور استان‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور در ادامه همچنین به بازسازی حرم حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س) در سوریه اشاره کرد و گفت: ما کار بازسازی حرم حضرت زینب(س) را امروز آغاز نکرده‌ایم بلکه در اوج درگیری‌ها کار خود را آغاز کردیم.

وی ادامه داد: هنوز جنگ در سوریه تمام نشده بود که ما آن قسمتی از حرم حضرت زینب(س) که آسیب دیده بود را مرمت کردیم و امروز هم طرح توسعه این حرم مطهر را بر اساس نیاز و شرایط زمان دنبال می‌کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها