موج

مدیر حوزه‌های علمیه فارس:

مدیر حوزه‌های علمیه فارس گفت: حماسه ۹ دی، روز اطاعت از خدا، رسولش و ولی خدا؛ و تجلی روح دیانت حاکم بر دل‌های مردم بصیر است.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، حجت‌الاسلام‌ احمد عابدی،‌ مدیر حوزه‌های علمیه فارس امروز، در مراسم گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت که در مدرسه خاتم‌الانبیاء(ص) شیراز برگزار شد، با بیان اینکه حماسه ۹ دی مظهر اطاعت از خدا و رسول(ص) و ولی خدا و تجلی روح دیانت حاکم بر دل‌های مردم با بصیرت است تصریح کرد: انقلاب اسلامی ما از محرم شروع شد و بساط ظلم را جمع کرد.

وی با بیان اینکه خدا در قرآن می‌فرماید اگر روزی نزاعی پیش آمد و فتنه‌ای رخ داد شما باید خدا و رسول خدا را محور قرار دهید، افزود: در زمان فتنه‌ها باید مطیع رهبر دینی خود باشید مبادا ذره‌ای از ولی فقیه زمان خود فاصله بگیرید چون رهبری مبلغ آنچه است که خدا می‌خواهد نه آنچه خودش می‌خواهد و او مفسر و مبین است.

مدیر حوزه‌های علمیه استان فارس بر این نکته تأکید کرد که حاکم، خدا و رسول(ص) است و ولی امر مسلمین تبیین‌کننده‌ آن حاکمیت است.

عابدی با بیان اینکه نکات بسیاری در فتنه ۸۸ قابل بررسی است که شاید تا امروز هنوز زوایای مختلف آن حتی توسط خواص هم کنکاش و بررسی نشده است، گفت: دشمنان انقلاب اسلامی ایران نه با ایران کاری دارند نه با من و شما کاری دارند نه با این مملکت و ملت کار دارند آن‌ها از جای دیگری سیلی خورده‌اند؛ سیلی را اسلام به آن‌ها نواخته است.

وی تأکید کرد: دشمنان انقلاب با دیانت و تقوای ما و با دینداری ما مخالفند نه با این ملت به نحوی که وزیر خارجه آمریکا می‌گوید هر جا حرف است حرف از ایران است، نه ایران منهای اسلام بلکه ایران اسلامی که روی تمام آنتن‌هایشان از آن صحبت می‌کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه استان فارس خطاب به طلاب گفت: قدر نعمت انقلاب اسلامی را بدانید و توجه داشته باشید که خدا فرمود حواستان جمع باشد اگر شما مغیّر و تغییردهنده نشوید و تغییر ندهید ما هم تغییر نمی‌دهیم و این ملت بزرگ و شریف ایران از برکت اسلام، ولایت، اطاعت از خدا و رسول خدا و ولی امر مسلمین تغییری ایجاد کردند که چشم تمام دشمنان را کور کرد آن هم در زمانی که کسی فکر نمی‌کرد موج مردم بیاید و بساط دسیسه‌های استکبار جهانی را برچیند.

عابدی با اشاره به اینکه تمام دشمنان انقلاب از تمام قوا برای براندازی نظام اسلامی ما در فتنه ۸۸ استفاده کردند، بیان کرد: تمام شیاطین برای براندازی نظام اسلامی ما جمع شده بودند و اینطور نبود که یک حادثه معمولی ساده باشد و محور تلاش‌های آن‌ها براندازی بود نه چیز دیگر.

وی گفت: اگر تدبیر مقام معظم رهبری و بصیرت این ملت عظیم نبود امروز نامی از این انقلاب و نامی از اسلام در این مملکت نبود، به سخن پیامبر گرامی اسلام مبنی بر اینکه انسان‌ها هرطور باشند بر آنها ولایت و رهبری می‌شود.

مدیر حوزه‌های علمیه فارس بیان کرد: چقدر زیباست این ملت، ولایت یک انسان ولایی و یک رهبر آسمانی را پذیرفت و این ولایت آسمانی استمرار پیدا کرد و جلوه‌ی این ولایت الهی آشکارتر شد.

وی با بیان اینکه دشمنان انقلاب امید بسته بودند که انقلاب اسلامی ما چهل سالگی را نبیند و به این سن نرسد، گفت: آن‌ها می‌خواستند انقلاب ما در چهل سالگی رخت و لباس افراشته‌ای به تن نداشته باشد اما چون این لباس لباس آسمانی است و این لباس عزت و شرافت و کرامت را خدا برای آن دوخته چنان برازنده این مملکت و این انقلاب و رهبر است که امروز دشمنان انقلاب ما حیران شده‌اند هرچند از تلاش برای براندازی نظام ما دست برنداشته‌اند.

عابدی با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب گفتند نمی‌گذاریم این شجره طیبه چهل سال میوه بدهد، گفت: امام حسین(ع) کسی است که پشت این شجره طیبه است که قطره‌ای از خونش در این عالم هدر نرفت و مگر می‌شود کسی حتی میوه‌ای از میوه‌های این شجره طیبه را کم کند چه رسد به اینکه به ریشه‌های آن آسیب وارد کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها