موج

نماینده ولی فقیه در گیلان:

نماینده ولی فقیه در گیلان در جلسه اتاق اندیشه ورز جهاد کشاورزی رشت بر صنعتی شدن نوغانداری استان تاکید کرد و گفت: نخ ابریشم مورد نیاز کارخانه های کشور از خارج تامین می شود و می طلبد صنعت نوغانداری استان دوباره احیا شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در جلسه اتاق اندیشه ورز جهاد کشاورزی رشت که با حضور تولیدکنندگان نمونه بخش کشاورزی این شهرستان برای نخستین مرتبه در گیلان تشکیل شد اظهار کرد: در تمام دنیا رسم است همه کسانی که می خواهند اهداف بلندی را تعریف کنند با داشتن اتاق فکر و اندیشه ورز به اهداف خود می رسند.

وی بر استفاده از افراد خوش فکر در جامعه تاکید کرد و افزود: انسان های خوش فکر در حال ورود به عرصه هستند و این امر بار مسئولیت مدیران را کاهش می دهد.

امام جمعه رشت ادامه داد: تشکیل اتاق ورز با حضور تولیدکنندگان بخش کشاورزی در رشت قابل ستایش است.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه یکی از نیازهای مهم بخش کشاورزی بیمه محصولات است، تصریح کرد: مسئولان با توجه به منابع محدود بودجه ای باید در مورد بیمه محصولات کشاورزی تمهیداتی بیندیشند.

وی، تشکیل تعاونی در راستای رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان بخش کشاورزی را تاثیرگذار دانست و بیان کرد: مسئولان باید پاسخگوی مطالبات فعالان بخش کشاورزی باشند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه ایجاد فضای تقاضا یکی از مسائل مهم در تولید و عرضه محصولات کشاورزی است، خاطرنشان کرد: تولید بدون تقاضا ارزشی ندارد بنابراین باید از ظرفیت کشورهای منطقه به منظور صادرات محصولات تولیدی در کشور بهره لازم برده شود.

آیت الله فلاحتی به پاسخگو نبودن روش های سنتی تولید محصولات کشاورزی اشاره کرد و گفت: استفاده از روش های جدید تولید حائز اهمیت است و در تمام عرصه ها باید روش های علمی به کار گرفته شود.

وی یادآور شد: بروکراسی اداری یکی از معضلات تولیدکنندگان بخش کشاورزی گیلان است و این روند باید حذف شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان1

امام جمعه رشت با بیان اینکه کشاورزان با توجه به بارندگی بسیار در گیلان اما در فصل کشت با کمبود آب مواجه هستند، اظهار کرد: بسیاری از آب مورد نیاز کشاورزان به دلیل نبود زهکشی مناسب مزارع، نبود انهار بتنی و لایروبی نکردن آب بندان ها به هدر می رود.

صنعتی شدن نوغانداری گیلان

آیت الله فلاحتی با تاکید بر صنعتی شدن نوغانداری گیلان، بیان کرد: اکنون نخ ابریشم مورد نیاز کارخانه های کشور از خارج تامین می شود و می طلبد صنعت نوغانداری استان دوباره احیا شود.

توانمندسازی بهره برداران رسالت سازمان جهاد کشاورزی است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان نیز در جلسه مذکور گفت: رسالت اصلی ما در بخش کشاورزی، توانمندسازی بهره برداران است.

علی درجانی بر توجه بیمه ها به کشت دوم و تولیدات گلخانه ای تاکید کرد و افزود: خطرپذیری بخش کشاورزی بالاست و می طلبد دولت در این زمینه سرمایه گذاری لازم را انجام دهد.

وی، تولیدکنندگان را مشاوران امین متولیان امر کشاورزی خواند و بیان کرد: جهاد کشاورزی باید سازمانی پاسخگو و اثربخش برای تولیدکنندگان باشد.

این مسئول، از بیشترین جذب تسهیلات در بخش اشتغال روستایی توسط بخش کشاورزی استان خبر داد و تصریح کرد: تهدید اراضی کشاورزی از مشکلات این بخش محسوب می شود.

برنج رشت برندسازی می شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت نیز در جلسه مذکور اظهار کرد: تشکیل اتاق اندیشه ورز و برندسازی محصولات کشاورزی با درایت نماینده مقام معظم رهبری در شهرستان رشت عملیاتی شده است.

مسعود اسدی پرور به حضور یک کارشناس کشاورزی در هر ۵ کارگاه برنجکوبی در راستای استانداردسازی تولید برنج در شهرستان رشت اشاره کرد و افزود: امر مذکور در راستای برندسازی برنج انجام می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها