موج

مربی فدراسیون بدنسازی پرورش اندام‌:

مربی فدراسیون بدنسازی پرورش اندام‌ گفت :ما با ورزش می توانیم از بسیاری بیماریها پیشگیری کنیم.

سپیده ارباب زاده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، اظهار کرد: زنان نقش مهمی در سلامت خود و اعضای خانواده دارند و ورزش می تواند کمک شایانی کند.

وی با بیان این مطلب که متاسفانه بانوان جامعه ما به خودشان کمکی نمی کنند وبسیاری از زنان جامعه ما دچار افسردگی هستند وبه جای اینکه با ورزش استرس های خود را کاهش دهند با روی آوردن به داروهای آرامبخش خود را در خمودگی بیشتر قرار می دهند، اضافه کرد:  ورزش همگانی در کشورهای اروپایی از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است امادر کشور ایران هنوز ورزش همگانی به صورت یک فرهنگ درنیامده است.

کارشناس ارشد تربیت بدنی با بیان این مطلب که  ۹۶ درصد بانوان اصفهانی کم تحرک هستند، افزود: ورزش در درمان بیماریهای صعب العلاج مانند ام اس موثر بوده اما زنان وحتی قشر جوان نیز تنبلی می کنند و از ورزش دوری می جویند واین در حالی است که مادر یک خانواده می تواند الگوی فرزندان خود باشد ویک مشوقی برای دوستان خود.

این مدرس دانشگاه اذعان کرد: هزینه های ورزشی بالاست وکمتر خانوا ده ها به سمت کلاسهای ورزشی گرایش دارند اما اگر خانواده ها فرزندان خود را از همان کودکی به ورزش تشویق کنند و آموزش نخوردن فست فود در برنامه زندگیشان باشد از یک جامعه سالم و پویایی برخوردار خواهیم بود ما باورزش می توانیم از بسیاری بیماریها پیشگیری کنیم و همه ما می دانیم پیشگیری آسان تر از درمان است و ورزش یک اهرم پیشگیری از بیماریهاست.

ارباب زاده تصریح کرد: ورزش می تواند  بر تمام اجزای سلامتی از نظر روحی ،جسمی،اجتماعی وفکری تاثیر گذار باشد.

یکی از مهم ترین راه های ارتقاءسلامت زنان، ورزش است

ارباب زاده خاطرنشان کرد: نهاد آموزش پرورش می تواند در فرهنگسازی خانواده ها در زمینه ورزش نقش پررنگی داشته باشد و در رده سنی کودک و نوجوانان برای علاقه مند کردن آنها می توان مسابقات ورزشی برگزار کرد تا حس رقابت در آنها بیشتر شود؛ خانمها حداقل در هفته باید ۱۵۰دقیقه به فعالیت وتمرینات ورزشی بپردازند تا به ارتقای سلامت خودشان کمک کنند.

مدرس دانشگاه کمکهای خیرین ورزشی را بسیار کار ارزشمندی برشمرد و عنوان کرد: اگر خیرین بتوانند کمکهای خود را  متناسب با نیازهای جامعه همسو کنند میزان بیشتری از خدمات را در همه زمینه ها شاهد خواهیم بود ودر امر ورزش نیز اگر خیرین هزینه مورد نظرشان را برای جذب نوجوانان که بیشتر در معرض آسیبهای اجتماعی هستند کمک بزرگی به خانواده ها و جامعه خواهند کرد. 

وی از هیاتهای ورزشی استان در خواست کرد: ورزش همگانی ترویج بیشتری شود و به افرادی که از علم پایینی برخوردارند کارت مربیگری اعطا نشود وبازرسین، فعالیت باشگاهها را بیشتر بررسی کنند.

مربی فدراسیون بدنسازی پرورش اندام‌ از مسئولان ومتصدیان امور ورزشی اختصاص بودجه های ورزشی به استان را با هدف توانمند سازی افراد جامعه وکاهش بیماریها وجذب افراد به ورزش که می تواند پیشگیری از آسیبها را به دنبال داشته باشد خواستار شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها