دستور رئیس کل دادگستری استان گلستان ؛

رئیس کل دادگستری استان گلستان برای بررسی خرید و فروش فرآورده‌های حاصل از چوب سرخدار دستوری صادر کرد .

به گزارش خبرگزاری موج گلستان ، رئیس کل دادگستری استان گلستان با بیان این که ذخیره گاه‌های گونه ارزشمند سرخدار ایران در گلستان، به ویژه در منطقه علی آباد کتول قرار دارد گفت: کسانی که اقدام به قطع، قاچاق و خرید و فروش فرآورده‌های حاصل از چوب سرخدار می‌کنند علاوه بر جزای نقدی باید به مقدار ارزش واقعی این چوب‌ها نیز غرامت بپردازند.

هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری گلستان در پی درج خبر‌هایی مبنی بر خرید و فروش قلیان و صنایع دستی با چوب سرخدار در فضای مجازی بیان کرد: در نامه‌ای بررسی و رسیدگی ویژه به این موضوع به دادستان علی آباد کتول سپرده شد و از دادستان علی آباد کتول خواست پس از بررسی ابعاد این موضوع، متخلفان را شناسایی و تحت پیگرد قرار دهد.

رئیس کل دادگستری استان گلستان با بیان این که ذخیره گاه‌های گونه ارزشمند سرخدار ایران در گلستان، به ویژه در منطقه علی آباد کتول قرار دارد از برخورد‌های سخت گیرانه برای متخلفان خبر داد و گفت: کسانی که اقدام به قطع، قاچاق و خرید و فروش فرآورده‌های حاصل از چوب سرخدار می‌کنند علاوه بر جزای نقدی باید به مقدار ارزش واقعی این چوب‌ها نیز غرامت بپردازند.

وی در ادامه تصریح کرد: اداره منابع طبیعی نیز باید نظارت‌های خود در این بخش را افزایش دهد و گزارش اقدامات خود را به دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال استان گلستان ارائه کند.

رئیس کل دادگستری استان گلستان از مردم برای کمک به جلوگیری از دست اندازی به ذخیره گاه‌های سرخدار استان کمک خواست و اذعان کرد: در صورت مشاهده هر گونه خرید و فروش چوب سرخدار و فرآورده‌های مربوط به این گونه ارزشمند با شماره ۱۵۸۰ تماس بگیرند و اطلاع دهند و یا با ورود به سامانه سجام به نشانی sajam.adliran.ir گزارش دهند تا با متخلفین برخورد شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها