موج

آیت‌الله فلاحتی در جمع خبرنگاران:

آیت‌الله رسول فلاحتی در آستانه چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی درباره حماسه ۹ دی و محکومیت فتنه گفت: ۹ دی پاسخ قاطبه ملت ایران نسبت به فتنه‌گران و دشمنان پشت صحنه جریان سال ۸۸ بود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی در آستانه چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگاران دیدگاه خود درباره حماسه ۹ دی و محکومیت فتنه را بیان کرد.

 با توجه به اهمیت امسال به عنوان چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، حماسه ۸ و ۹ دی و محکومیت فتنه و فتنه گران را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

در اینجا دو تا دی داریم، یکی ۸ دی و دیگری ۹ دی که متعلق به تمام ملت ایران محسوب می‌شود و ۸ دی مخصوص مردم ولایتمدار و حماسه آفرین گیلان به‌ویژه رشت است.

مردم رشت در سال ۱۳۸۸ در دفاع از ارزش‌های انقلاب و رهبری و دفع شر دشمنان و فتنه‌گران یک روز جلوتر حرکت کردند و به خیابان‌ها ریختند تا موضع خودشان را نسبت به انقلاب و حمایت از ارزش‌های انقلاب نشان دهند و دادند و این در کشور عزیزمان به‌ویژه در تاریخ گیلان ثبت شد اما ۹ دی پاسخ قاطبه ملت ایران نسبت به فتنه‌گران و دشمنان پشت صحنه جریان سال ۸۸ بود که اینها در حقیقت سال‌های سال برنامه‌ریزی کرده بودند تا اینکه نظام اسلامی را اسقاط کنند و به فرموده رهبر فرزانه انقلاب؛ کشور را تسخیر کنند، ولی ملت شجاع، قهرمان و مقاوم ایران در ۹ دی سال ۸۸ با حضور همه‌جانبه خود در خیابان‌ها در سراسر ایران نشان داد که همان ملت سال ۱۳۵۷ است که در حمایت از آرمان‌های بلند انقلاب و در حمایت از امام راحل به خیابان‌ها ریختند و رژیم ستم‌شاهی را ساقط کردند و امروز نیز در برابر همه قدرت‌های پوشالی جهان مقاوم ایستاده‌اند.

عده‌ای می‌خواهند بحث فتنه ۸۸ و روشنگری آن در جوانان کم‌رنگ شده و به فراموشی سپرده شود، نظر حضرتعالی در این زمینه چیست؟

-به نظر می‌آید همانطوری که امیر مؤمنان علی(ع) محتاطانه ولی هوشمندانه و مدبرانه جریان‌های رخ داده بعد از پیامبر(ص) را برای مردم بیان کردند، امروز به دلیل اینکه شرایط در درون جامعه و بیرون از مرزهای جغرافیایی ما بیشتر فراهم است، حادثه‌ای که شاید بتوان ادعا کرد پس از جنگ ۸ ساله بزرگ‌ترین پروژه دشمن برای براندازی نظام اسلامی بود، فتنه است.

اگر ما این جریان فتنه ۸۸ را برای نسل معاصر به‌ویژه جوانان عقلانی و مدبرانه خوب تبیین نکنیم طبعا دشمنان اسلام همان‌هایی که این پروژه نگون‌بختانه را راه‌اندازی کردند، دوباره در عرصه‌های رسانه‌ای ورود کرده و به جوانان القأ می‌کنند ما می‌خواستیم به شما آزادی و حریت بدهیم و جامعه شما را شکوفا کنیم. این اهالی انقلاب و همه کسانی که سر در نقاب انقلاب دارند باید روشنگری کرده و برای نسل معاصر بیان کنند چه فتنه و چه جریانی پشت این فتنه بود که می‌خواست نظام نوپای اسلامی را ساقط کنند تا جوانان بفهمند و برای آینده خودشان را مسلح کنند.

ولایتمداری مردم گیلان را با توجه به حماسه ۸ دی چگونه ارزیابی می‌کنید؟

همانطور که عرض کردم، سال ۸۸ در سراسر کشور حمایت یک روز جلوترِ مردم گیلان نشان داده شد و همه ملت ایران این را فهمیدند که مردم ولایتمدار گیلان به‌ویژه در حمایت از ارزش‌های انقلاب که داشت به آن توهین و تحقیر می‌شد، در حمایت از رهبر فرزانه انقلاب به خیابان‌ها آمدند و در دفاع از ارزش‌ها حضور همه‌جانبه در خیابان‌ها پیدا کردند و این جریان در تاریخ ایران به‌ویژه مردم گیلان ثبت شد و در آینده جوانان و نسل‌های آینده خواهند فهمید که چه مردم بصیر و شجاعی در گذشته داشتند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها