موج

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان به‌مناسبت فرارسیدن یوم الله نهم دی «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» بیانیۀ ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، در این بیانیه که یک نسخه از آن به این خبرگزاری ارسال شد، آمده است؛ تاریخ پرافتخار ایران اسلامی مملو از روزهای باشکوه و درخشانی است که ایمان، بصیرت و لحظه‌شناسی ملت آزاده ایران را گواهی می‌دهد؛ روزهای پرخاطره‌ای که بر تارک آن، یقین به مکتب متعالی اسلام، عشق به اهل‌بیت(ع) و ولایت‌مداری موج می‌زند و باور دفاع از ارزش‌های اسلامی و انقلابی به عنوان یک تکلیف الهی در آن متبلور است. یکی از این روزهای تاثیرگذار و فراموش‌ناشدنی، یوم‌الله نهم دی، نقطۀ عطف حضور ولایی مردم ایران در پاسداری از ولایت فقیه و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی است که تصویری واقعی از غیرت ملی در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی را به نمایش جهانیان گذاشته است.

دشمنان قسم‌‌خوردۀ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که از سه دهه اقتدار و شکوفایی انقلاب اسلامی و برگزاری باشکوه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ و حضور پرشور و کم‌نظیر مردم در پای صندوق‌های رای خشمگین بودند برای فرار از شکست مفتضحانۀ در تحریم انتخابات و جبران ناکامی خود در ایجاد یاس و ناامیدی در جامعۀ پویای ایران، کوشیدند تا با فریب برخی چهره‌های به‌ظاهر انقلابی فتنۀ دیگری را کلید زنند تا پروژۀ نخ‌نما و شرم‌آور «براندازی» دیکته‌شده از سوی استکبار جهانی را پیش برند؛ غافل از آنکه به فضل خداوند و با درایت و هوشیاری رهبر معظم انقلاب اسلامی و لحظه‌شناسی نهادهای انقلابی و بصیرت مردم آگاه و همیشه در صحنۀ ایران، شکست سنگین دیگری را متحمل خواهند شد.

در یوم‌الله نهم دی‌ماه سال ۱۳۸۸، عاشوراییان خشمگین از بی‌حرمتی به ساحت قدسی حضرت اباعیدالله الحسین(ع) در پاسخ به شیطنت‌ها و هنجارشکنی‌های عده‌ای فتنه‌گر وابسته به استکبار جهانی به خیابان‌ها آمدند تا اندیشه‌های ناپاکی را که به بهانۀ واهی تقلب در انتخابات، اصل نظام را نشانه گرفته بودند و خیال خام انقلاب مخملین و رنگی را در سر می‌پروراندند، از صفحۀ روزگار پاک کنند و یک‌بار دیگر بساط فتنه را از صحنۀ انقلاب اسلامی ایران برچینند.

ملت آزاده ایران با حضور پرشور و شعور خود در یوم‌الله نهم دی‌ماه به سران کشورهای استکباری گوشزد کردند که براندازی و استحالۀ نظام مقدس جمهوری اسلامی ممکن نیست و مردم مسلمان ایران لحظه‌ای از مواضع اسلامی و انقلابی خود کوتاه نخواهند آمد و پاسخ هرگونه تحرک شیطانی علیه ولایت فقیه و ارکان نظام، بسیار قاطعانه و دشمن‌کوب خواهد بود.

نهم دی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران ثبت شد

حماسۀ ماندگار یوم‌الله نهم دی به‌عنوان فصلی درخشان از مبارزات ملت مسلمان ایران در تاریخ انقلاب اسلامی ایران ثبت شد و برای گیلانیان ولایی افتخاری مضاعف رقم زد زیرا فرزندان میرزاکوچک‌خان جنگلی همانند سردار جنگل پیشتاز و پیشگام وارد میدان بصیرت شدند و در هشتم دی‌ماه، یک روز زودتر از مردم سراسر کشور، به صحنۀ مبارزه با فتنه و فتنه‌گران آمدند و طلایه‌داران بصیرت نام گرفتند و با نمایش ولایتمداری و لحظه‌شناسی خود مفتخر به دریافت مدال بصیرت از سوی رهبر حکیم و فرزانۀ انقلاب اسلامی شدند.

مردم ولایتمدار و بصیر ایران اسلامی بارها از آزمون فتنه‌های پیچیده و توطئه‌های خطرناک دشمنان نظام، سربلند و پیروز خارج شده‌اند و آگاهند که تا پرچم مقدس جمهوری اسلامی بر فراز قله‌های پیشرفت و توسعه در اهتزاز است و ایران در سایۀ دین مبین اسلام و تحت لوای ولایت فقیه به‌پیش می‌رود، فتنه، دسیسه و توطئۀ دشمنان نظام علیه انقلاب اسلامی پایانی نخواهد داشت. همانگونه که مقام معظم رهبری در دیدار اخیر جمعی از خانواده‌های معظم شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم به ملت ایران نسبت به نقشۀ دشمن برای سال ۹۸ هشدار دادند و فرمودند: «آمریکایی‌ها اول سال اعلام کردند که ایران، تابستان داغی خواهد داشت و چهل سالگی را نمی‌بیند. به کوری چشم آنها تابستان امسال یکی از بهترین تابستان‌ها بود و ملت ایران ۲۲ بهمن امسال، چهل سالگی انقلاب اسلامی را با شکوه بسیار برگزار خواهد کرد. ملت ایران، بیداری خود را حفظ کنند. اینکه آمریکایی‌ها گفتند در سال ۹۷ چنین و چنان می‌کنیم، ممکن است فریب باشد؛ ممکن است در سال ۹۷ جنجال بکنند و نقشه را برای سال ۹۸ کشیده باشند. همه، حواسشان را جمع کنند».

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان ضمن گرامیداشت یوم‌الله نهم دی‌ماه «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» و تاکید بر ضرورت  حضور در مراسم نکوهداشت این روز بزرگ در سراسر استان، از روحانیت معزز، اساتید حوزه و دانشگاه، فعالان فرهنگی، نیروهای انقلابی و قاطبۀ مردم دعوت می‌کند تا با ایفای نقش احیاگر خود برای افزایش آگاهی و بصیرت دینی و سیاسی جامعه به‌ویژه نسل جوان در راستای تبیین دستاوردهای چهل سالۀ انقلاب اسلامی بکوشند تا با نقش برآب شدن دسیسه‌ها و نقشه‌های جدید دشمنان نظام، روح امید به آینده در جای جای میهن اسلامی دمیده شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها