امام جمعه میناب عنوان کرد: اختصاص 5 میلیون اعتبار برای میناب شبیه به یک شوخی است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «میزراحسین معتمدی فر» در خطبه های نماز جمعه میناب با اشاره به رزمایش سپاه پاسداران در خلیج‌فارس گفت: پیام این رزمایش به کشورهای شرقی و غربی این بود که قدرت نظامی ما را درست برآورد کنید.

وی در ادامه خطاب به مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگی با بیان اینکه ما تاکنون عزم جدی نسبت به نگهداری میراث فرهنگی در این شهرستان ندیدیم، گفت: با این همه آثار تاریخی که در شهرستان میناب وجود دارد، عزمتان را جدی کنید.

امام جمعه میناب تصریح کرد: عمده مشکلات این شهرستان نداشتن یک اداره مستقل با حداقل امکانات است. مگر می‌شود شهری مثل میناب اداره میراث فرهنگی نداشته باشد.

معتمدی‌فر عنوان کرد: به دلیل عدم تخصیص بودجه مناسب برای قلعه هزاره میناب این قلعه دارد از بین میرود و یکی دیگر از مشکلات حوزه صنایع دستی شهرستان نداشتن یک بازارچه مخصوص میناب است.

وی با اشاره به اینکه میناب مهد صنایع دستی است گفت: حق ما در این شهرستان احداث بازارچه صنایع دستی است چرا که از هر زن و مرد مینابی هنر می‌بارد.

خطیب جمعه میناب گفت: اختصاص 5 میلیون اعتبار برای میناب فقط شبیه به یک شوخی است و آثار تاریخی در روستاهای میناب باید مرمت وبهسازی بشوند چراکه این آثار همه تاریخ و ریشه ما هستند.

معتمدی‌فر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران گفت: این دیگر حادثه نیست، فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی باید دنبال لغت دیگری برای حادثه باشد این موضوع را نمی‌شود گفت حادثه است.

وی افزود: این چه حادثه است که هر روز در کشور باید شاهد آن باشیم شما نام این فاجعه را حادثه می‌گذارید؟

وی در پایان افزود: متاسفانه هیچ وقت در چنین حوادثی برخورد قرص و محکمی با مقصران اصلی صورت نگرفته است.