رئیس پلیس آگاهی استان گیلان از دستگیری باند 5 نفره سارقان مسلح و کشف مقادیری سلاح و مهمات در شهرستان فومن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سرهنگ  رحیم شعبانی بیان کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر وقوع سرقت مسلحانه یک دستگاه خودرو پژو 405 در پوشش ماموران قلابی در جاده فومن به شفت، بلافاصله عوامل پلیس آگاهی برای بررسی موضوع به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی افزود با بیان اینکه با حضور ماموران در محل حادثه و انجام تحقیقات از مالباخته، مشخص شد که شاکی با یک دستگاه خودرو پژو 405 در محور فومن به شفت در حال تردد بوده که 4 نفر با یک دستگاه خودرو سمند وی را متوقف کردند.

رئیس پلیس آگاهی گیلان تصریح کرد: بنابر اظهارات شاکی 2 نفر از متهمان که با لباس پلیس و سلاح نظامی بودند به سمت خودرو وی آمده و او را به بهانه اینکه باید به مرجع انتظامی مراجعه کند از خودرو پیاده و پس از سرقت خودرو از محل متواری می‌شوند.

سرهنگ شعبانی با اشاره به اینکه ماموران آگاهی با استفاده از اظهارات شاکی و انجام اقدامات اطلاعاتی و شگرد‌های پلیسی نشانه‌هایی از حضور متهمان در یکی از روستاهای اطراف فومن پیدا کردند بیان داشت: ماموران برای شناسایی محل دقیق اختفاء متهمان به موقعیت‌های احتمالی مورد نظر اعزام شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان تصریح کرد: سرانجام ماموران پلیس آگاهی پس از حضور در محل با انجام تحقیقات نامحسوس، مخفیگاه متهمان را شناسایی و از حضور متهمان در آنجا مطمئن شدند.

دستگیری باند سارقان مسلح در فومن2

کشف مقادیری سلاح و مهمات از دستگیرشدگان

وی با بیان اینکه با هماهنگی مقام قضائی تمامی اعضاء این باند 5 نفره در یک عملیات دستگیر شدند گفت: در بازرسی از مخفیگاه متهمان، مقادیری سلاح و مهمات، البسه نظامی، 2 قطعه کارت شناسایی جعلی، یک دستگاه خودرو پژو 405 سرقتی با پلاک دولتی، دیلم، قیچی قفل بر و سوزن مخصوص باز کردن گاو صندوق کشف شد.

دستگیری متهم به قتل عمد تحت تقیب پلیس

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهمان در بررسی فنی پلیس به بزه انتسابی خود اعتراف کردند اظهار داشت: همه متهمان دستگیر شده دارای سابقه کیفری بودند و یکی از آنها نیز به جرم ارتکاب قتل عمد تحت تعقیب بوده است.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان در خاتمه ضمن تاکید بر عظم جدی نیروی انتظامی در برخورد با برهم‌زنندگان نظم و آسایش مردم با هشدار به اراذل و اوباش و کسانی که با ایجاد ناامنی به دنبال دستیابی به اهداف شومشان هستند خاطرنشان کرد: تحقیقات از متهمان ادامه دارد و نتایج تکمیلی به اطلاع شهروندان خواهد رسید.