موج

فرماندار شهرستان رشت مطرح کرد:

فرماندار شهرستان رشت گفت: اتمام کتابخانه مرکزی و توجه به این پروژه مهم سرانه فضای مطالعه و کتابخوانی در رشت را در حد چشمگیری افزایش می دهد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، میرشمس مومنی زاده، فرماندار شهرستان رشت امروز در جلسه کمیته بررسی پروژه های ملی با بیان اینکه سرانه فضای کتابخانه ای در شهرستان رشت پایین است، گفت: اتمام کتابخانه مرکزی و توجه به این پروژه مهم سرانه فضای مطالعه و کتابخوانی در رشت را در حد چشمگیری افزایش می دهد.

وی افزود: سرانه فضای کتابخانه در شهرستان بسیار پایین است، بنابراین بهره برداری از پروژه کتابخانه مرکزی رشت اهمیت زیادی دارد و فضای خوبی برای علاقمندان به کتاب و کتابخوانی فراهم می کند.

وی با بیان این که اعتبارات و امکانات ما در سطح رشت و استان ناچیز است، اظهار داشت: برای ایجاد تحول و انجام کارهای اساسی اعتبارات شهرستانی کافی نیست و باید از منابع ملی بیشتر استفاده کنیم.

مومنی زاده بیان داشت: ضروریست تا مسئولان دستگاه ها، منابع ملی را در چارچوب وظایف شان شناسایی و ازطریق وزارتخانه مربوطه پی گیری کنند، همچنین می توان از ظرفیت نمایندگان مجلس برای این منظور بهره مند شویم.

فرماندار شهرستان رشت تاکید کرد: دستگاه های اجرایی بایستی به این مهم توجه داشته باشند که چه ظرفیت هایی را در وزارتخانه مربوطه خود دارند تا در جهت پیشبرد ماموریت ها ازان استفاده کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فصل زراعی پیش رو و اهمیت توجه به کشاورزی خاطر نشان کرد: کشاورزی ومنابع اب در اقتصاد شهرستان بسیار مهم است ودر مباحث مربوط به کشاورزی بایستی از ظرفیت های وزارتخانه های ذیربط بیشتر استفاده کنیم. 

در این جلسه که با حضور غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، طرح های ملی و پیشرفت کارها با حضور جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان رشت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها