موج

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان:

مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی کردستان با بیان اینکه تسهیلات اشتغالزایی مشاغل خانگی در قالب طرح مستقل پشتیبان و با هدف استفاده بهینه از مشاغل خانگی به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کردستان پرداخت شده است، افزود: تاکنون 13 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به اصحاب فرهنگ و هنر کردستان پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ جلال قلعه‌شاخانی گفت: 13 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به اصحاب فرهنگ و هنر کردستان پرداخت شده است.

مدیر کل فرهنگ وارشاداسلامی کردستان صبح امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی کردستان اظهار کرد: وام مشاغل خانگی فرصت مناسبی برای تقویت اقتصاد اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان است و اهالی رسانه با استفاده از این تسهیلات ارزان قیمت می‌توانند نسبت به خرید تجهیزات و امکانات حرفه‌ای دفاتر خود و همکارانشان اقدام کنند.

وی با بیان اینکه تسهیلات اشتغالزایی مشاغل خانگی در قالب طرح مستقل پشتیبان و با هدف استفاده بهینه از مشاغل خانگی به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کردستان پرداخت شده است، افزود: تاکنون 13 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به اصحاب فرهنگ و هنر کردستان پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: میزان تسهیلات یاد شده به 142 نفر از اصحاب فرهنگ و هنر کردستان پرداخت شده است که 101 نفر آن مربوط به مرکز استان و مابقی نیز از شهرستان‌های تابعه برای دریافت این تسهیلات معرفی شده اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اضافه کرد: متقاضیان این تسهیلات می‌توانند در بیش از 300 رشته شغلی در حوزه فرهنگ، هنر، رسانه، IT، سمعی و بصری و امور سینمایی نسبت به ثبت نام دریافت وام مشاغل خانگی اقدام کنند.

قلعه شاخانی، یکی از پیش شرط‌های دریافت این تسهیلات را ثبت نام در سامانه مشاغل خانگی عنوان کرد و افزود: بعد از اعلام فراخوان این طرح در استان، متقاضیان زیادی با مراجعه به سامانه مشاغل خانگی نسبت به دریافت این تسهیلات ثبت نام و اعلام آمادگی کردند.

وی اضافه کرد: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از بررسی مدارک متقاضیان در کمیسیون اعطای تسهیلات مشاغل خانگی اهالی فرهنگ و هنر با همکاری انجمن‌های مرتبط فرهنگی، هنری و مطبوعاتی واجدین شرایط را شناسایی و آنها برای دریافت این تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی کرد.

وی همچنین به رشته‌های متقاضیان واجد شرایط دریافت این تسهیلات اشاره کرد و افزود: تسهیلات اشتغالزایی مشاغل خانگی در رشته‌های روزنامه‌نگاری، نویسندگی، موسیقی، ساخت آهنگ، گرافیک کامپیوتری، نقاشی، خوشنویسی، طراحی و ساخت عروسک نمایشی، تنظیم آهنگ موسیقی، آهنگ سازی تئاتر، تدوین گری فیلم، طراح بازی، برنامه نویس بازی و غیره پرداخت شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه این تسهیلات فرصت مناسبی برای تقویت اقتصاد اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان خواهد بود، افزود: اهالی رسانه با استفاده از این تسهیلات ارزان قیمت می‌توانند نسبت به خرید تجهیزات و امکانات حرفه‌ای دفاتر خود و همکارانشان اقدام کنند.

قلعه‌شاخانی شناسایی و توسعه ظرفیت‌های کسب و کار خانگی در راستای توسعه فرصت‌های شغلی، ایجاد توازن بین مسئولیت خانوادگی و اشتغال اعضاء خانوار، کاهش هزینه‌های تولید و خدمات برای حضور فعال و مستمر در بازار رقابت، افزایش بهره‌وری سرمایه و صرفه‌جویی در هزینه‌های جانبی اشتغال و افزایش درآمد خانواده، ارتقاء مدیریت کسب و کار خانگی از طریق پیوند با بنگاه‌های بالادستی و تشکل‌های خوشه‌ای، اتحادیه‌ها، تعاونی‌ها و صنوف و تسهیل مقررات مربوط به کسب و کار خانگی را از اهداف پرداخت این تسهیلات برشمرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها