موج

طبق آخرین نقشه های پیش بینی هواشناسی؛

براساس آخرین پیش بینی های اداره کل هواشناسی استان کردستان، با ورود سامانه بارشی جدیدی از عصر امروز بارش برف آسمان کردستان را در بر خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛رحیم صدیقی گفت:با ورود سامانه بارشی جدیدی از عصر امروز بارش برف، آسمان کردستان را در بر خواهد گرفت.

مدیرکل هواشناسی کردستان در خصوص فعالیت شدید سامانه بارشی از امروز عصر در استان هشدار داد و گفت: براساس آخرین نقشه ها و مدل های پیش بینی وضع هوا از امروز عصر تا اواخر روز جمعه استان در دامنه تأثیر امواج بارشی و ناپایدار قرار می گیرد.

 صدیقی افزود: با ورود این سامانه بارشی، پوشش ابر، وزش قابل ملاحظه و شدید باد، بارش برف و باران، مه و کاهش دید و در جاده های برفگیر، گردنه ها و ارتفاعات کولاک برف پیش بینی شده است.

وی اظهارداشت: بیشترین فعالیت بارشی این سامانه از عصر امروز تا عصر و اوایل شب جمعه است و از عصر پنجشنبه اغلب بارش ها در سطح استان به شکل برف ریزش می کند.

مدیرکل هواشناسی کردستان ادامه داد: مقدار بارش ها در بخش غربی استان و در شهرستان های بانه، مریوان، سروآباد، منطقه اورامان و پالنگان نسبت به نواحی دیگر بیشتر پیش بینی شده است.

صدیقی یادآور شد: همراه با این سیستم بارشی، وزش باد قابل ملاحظه و شدید بیشتر از ۱۵ متر بر ثانیه بوده و در ارتفاعات و گردنه ها امکان کولاک برف وجود دارد.

وی در ادامه  بیان کرد: در مدت زمان فعالیت این موج بارشی در گردنه ها و بیشتر جاده های استان به دلیل بارش، کولاک برف و مه دید به شدت کاهش یافته و جاده ها لغزنده می شود که این عوامل باعث اختلال در ترددها خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی کردستان گفت: متعاقب عبور سامانه بارشی در طول هفته آینده دمای هوا پنج تا هفت درجه سانتیگراد سردتر خواهد شد و انتظار می رود مسافران در این مدت از تردد شبانه و بخصوص در جاده های روستایی خودداری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها