موج

استاندار اصفهان:

استاندار اصفهان گفت: دعوا بر سر آب مشکلات را حل نمی کند و باید با تدبیر و درایت مسائل آب را حل و فصل نمود.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، عباس رضایی در همایش شوراهای اسلامی بخش مرکزی اصفهان با اشاره به اینکه مشکلات مردم را درک می کنم، اظهار داشت: مسئولیت استانداری اصفهان را پذیرفتم تا بتوانم از حق همه مردم دفاع نمایم واین امر تنها با همکاری همه مسئولان و شهروندان تحقق خواهد یافت.

وی مهم‌ترین مساله استان، شهر و بخش اصفهان را آب اعلام کرد و افزود: حل مشکلات دیگر بخش ها مانند کشاورزی، گردشگری و صنعت در گرو حل مشکل آب است.

عباس رضایی با بیان اینکه در آذر ماه وضعیت بارندگی خوب نبود و پیش بینی دی ماه نیز وضعیت خوبی را نشان نمی دهد، تصریح کرد: در حال حاضر میزان ورودی و خروجی سد زاینده رود به یک میزان است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای حل مشکل آب استان، اظهارداشت: روز گذشته به شش وزارتخانه برای حل مسئله آب مراجعه کردم که امیدوارم نتیجه بخش باشد.

رضایی با تاکید براینکه باید از همه ظرفیت‌ها برای حل مشکل آب استفاده کرد، خاطر نشان کرد: پیگیری‌های مدنی باید انجام شود اما باید مراقب بود عناصر نفوذی بین ما رخنه نکند.

عباس رضایی خاطر نشان کرد: تا پروژه انتقال آب بهشت آباد اجرایی نشود مشکلات کمبود آب حل نخواهد شد زیرا اجرای این پروژه برای تأمین آب استان اصفهان و استان های همجوار بسیار حائز است.

وی با تاکید بر اینکه باید در بهشت آباد با دیگر استانها شریک شویم ، افزود: باید با دیگر استان ها به تفاهم برسیم چرا که در این پروژه استان‌های یزد و چهارمحال و بختیاری نیز بهره مند خواهند شد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه این اختلافات در شأن مردم فهیم اصفهان نیست، افزود: در کنار پایداری بر حقوق خود، باید برادریمان را نیز حفظ کنیم.

رضایی با بیان اینکه حافظ منافع مردم اصفهان است و از آن کوتاه نخواهد آمد، افزود: با همدلی، همراهی و هماهنگی کارها را به پیش خواهم برد چرا که دعوا بر سر آب مشکلات را حل نمیکند.

وی با بیان اینکه شرمنده روستاییان و کشاورزان هستم، افزود: مشکلات زیاد است اما باید با تدبیر و عقلانیت و درایت مسائل را حل و فصل و اقدامات لازم را آغاز کنیم.

استاندار اصفهان با انتقاد از اینکه علیرغم تعیین ردیف بودجه برای عملیات اجرایی سد بهشت آباد، هنوز این پروژه اجرایی نشده است، افزود: این در حالی است که حتی بعضاً طرح هایی که ردیف بودجه هم نداشته است اجرایی و به بهره برداری رسیده‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها